10 країн з найчистішою енергетикою

10 країн з найчистішою енергетикою

Перед вами рейтинг країн, які за даними Міжнародного енергетичного агентства (International Energy Agency, IEA) мають найчистішу енергетику. На думку IEA, чистота енергетики визначається кількістю енергії, яка надходить в енергосистему від джерел, робота яких не пов’язана з викидами CO2. До таких джерел належать гідроелектростанції, атомні та геотермальні електростанції, сонячні фотоелектричні системи, вітрогенератори та інші. Крім того, до рейтингу не потрапили країни, що розвиваються, оскільки статистика виробництва і споживання енергії в цих країнах не підпадає під стандарти розвинених країн, що унеможливлює їх співставлення.

Отже, перше місце в рейтингу посіла Ісландія, яка отримує 80,6% всієї енергії від чистих джерел, робота яких не пов’язана з викидами CO2. З великим відривом на другому місці опинилась Швеція, з часткою чистої енергії 46,2%. Третьою стала Франція при 45,6%. Четверте місце посіла Норвегія (43,2%), а п’яте - Швейцарія (40,9%). З повним рейтингом ви можете ознайомитись безпосередньо на інфографіці.

Що об’єднує ці країни? Переважно, вони або мають невелику чисельність населення (Ісландія, наприклад, хоч і виробляє рекордні 80,6%, забезпечує ними всього 0,3 млн. чоловік) або сильно залежать від ядерної енергетики, як у випадку з Францією.

Примітка: на інфографіці для кожної країни наводиться еквівалент «чистої» енергії в тоннах умовного палива. Це одиниця вимірювання енергії, що дорівнює 2,93×1010 Дж; визначається як кількість енергії, що виділяється при згорянні 1 тонни палива з теплотворною здатністю 7000 ккал/кг (відповідає типовій теплотворній здатності кам'яного вугілля).

X

Вхід

Завантажую...