10 матеріалів на заміну дереву

10 матеріалів на заміну дереву

Встановлюючи раму нової прибудови, настилаючи покриття підлоги або створюючи нові меблі, люди схильні використовувати дерево як найбільш ходовий матеріал. Пиломатеріали, фанера і інші вироби, виготовлені з раціонально заготовленої деревини, широко доступні і відносно дешеві. Тим не менш, у всіх звичайних виробах з дерева існують екологічні витрати і конструкційні вади. І тому представляємо ряд доступних і винахідливих альтернатив дереву, які несуть в собі істотні переваги для навколишнього середовища.

Коноплі

Конопля - це швидкозростаюча та екологічно чиста сільськогосподарська культура, яка створює більше придатних для будівництва деревних волокон на гектар, ніж більшість дерев та інших культур. Вона може використовуватися замість пиломатеріалів та великої кількості інших виробів. Наприклад, дослідники Вашингтонського державного університету винайшли деревоволокнисту плиту середньої щільності на основі конопель, яка в два рази міцніша за дерево.

Бамбук

Бамбук часто вважається деревом, але ця трава є насправді альтернативою дереву. Бамбук був названий найкориснішою рослиною в світі (хоча прихильники коноплі можуть посперечатися з цим твердженням). Ця швидкоростуча рослина не менш міцна, ніж деякі повільноростучі види дерев. Бамбук є ультрамодним (і в якійсь мірі спірним) варіантом для покриття підлоги. Він також використовується для виробництва меблів і великої кількості інших будівельних матеріалів.

Деревні композити

За назвою стає зрозуміло, що композитні матеріали включають в себе перероблений пластик та інші компоненти. У порівнянні з пиломатеріалами композити є більш екологічно чистим способом використання дерев. Наприклад, деревні плити з композитних матеріалів можуть виготовлятися з відходів, які залишилися після оброблення твердої деревини. Композитні плити та інші вироби мають ряд інших переваг перед твердою деревиною. Вони фактично не вимагають обробки, фарбування або обслуговування, і, крім того, вони дуже довговічні.

Деревопласт

Ще одним сегментом на ринку плит є по суті пластик - перероблений чи ні - з композитів без використання деревних волокон. Як і покриття з композитних плит, деревопласт не потребує обслуговування. Звичайно, складно надати пластику точно такий же вигляд, як у дерева, тому з естетичної точки зору це не ідеальна заміна. Однак у багатьох випадках композити та деревопласт стають непоганою альтернативою твердому дереву.

Соя

Ні, вам не вдасться побудувати стіни з тофу, але соя культурна - це надзвичайно корисна рослина, яка використовується для виробництва ізоляційних матеріалів, основи килимів, розчинників і т.д. У той час як соєві волокна не стануть замінником деревини, вони можуть зробити звичайні вироби з дерева безпечнішими. Хімічні речовини на основі сої можуть заміняти потенційно небезпечний формальдегід, клеї і розчинники.

Коркова пробка

Коркова пробка робиться з кори, а не з серцевини дерева. Кора відновлюється досить швидко, і це означає, що коркова пробка більш екологічно раціональний продукт, ніж більшість звичайних виробів з дерева. Це популярний матеріал для підлоги, активно поширюється і в інших сферах будівництва та модернізації.

Картон

Вироби з картону - це розвага не тільки для дітей. Деякі альтернативи пиломатеріалам робляться, в основному, з переробленого картону.

Газети

Аналогічно перероблені газети використовуються для виготовлення деревоволокнистих виробів для покриття даху і т.д. Наприклад, компанія Homasote з Нью-Джерсі, США, заявляє про готовність переробляти до 250 тонн газет в день для виробництва будівельних матеріалів.

Горіхова шкаралупа

Maderon - це придатний до переробки іспанський матеріал для виготовлення меблів, зроблений, в основному, з перемеленої шкаралупи мигдалю, фундука та волоського горіха. Шкаралупа перемелюється до однорідної маси і змішується зі смолою, з отриманого матеріалу відливаються стільці і інші предмети меблів.

Солома

Подивіться уважно на пиломатеріали. Волокна дуже схожі на солому, а тому не дуже складно уявити деревостружкові плити з різних видів соломи, включаючи стебла пшениці, вівса і льону. Це цілком доступні і корисні альтернативи традиційним виробам з пресованих деревних волокон.

X

Вхід

Завантажую...