10 найдивніших нововиявлених форм життя 2011 року

10 найдивніших нововиявлених форм життя 2011 року

Акула-циклоп

Надзвичайно рідкісна акула-циклоп, існування якої нещодавно було підтверджено в Мексиці, стала однією з десяти найбільш дивних форм життя, відкритих у 2011 році, за версією National Geographic. 56-сантиметрова акула має єдине функціонуюче око в передній частині голови. Таке око є ознакою циклопії, яка зустрічається у декількох видів тварин, включаючи людину.

Вчені вже фіксували ембріони акули-циклопа кілька разів до цього. Той факт, що жоден з них не був спійманий поза утробою, показує, що акули-циклопи не в змозі довго виживати в дикій природі.

«Глем-рок» хамелеон

Хамелеон Furcifer timoni, чия зовнішність нагадує глем-рок виконавця, був нещодавно знайдений на багатому видами острові Мадагаскар. Відкриття нового барвистого хамелеона «дуже несподіване», оскільки північні дощові ліси, де він був знайдений, неодноразово і інтенсивно обстежувались на предмет рептилій.

Павук-альбінос

Павук-альбінос був знайдений в Австралії, що досить сильно шокувало місцевих вчених. «Я ледь не впав, коли побачив його білу голову», - розказує Марк Харві (Mark Harvey), старший куратор Західноавстралійського музею. Насправді нововиявлений павук не зовсім альбінос, тому що на його тілі все ще є ділянки бурого кольору. Але, поки знахідку не буде описано як новий вид, 3-сантиметрового завширшки павука вже охрестили павуком-альбіносом.

«Демонічний» кажан

Зустрічайте нового князя пекла – кажана Вельзевула з віддалених тропічних лісів В'єтнаму. Названий так через дияволічне забарвлення, нещодавно відкритий кажан має чорну голову і темне хутро, які різко контрастують з білуватим черевцем. Незважаючи на страшну назву, кажани Вельзевула, як правило, боязкі істоти, які роблять все можливе, щоб уникнути людей. Однак, піймані кажани дійсно можуть ставати агресивними.

Контролюючі розум гриби

Ніжка нового виду гриба Ophiocordyceps camponoti-balzani виростає з голови мурашки, перетворюючи того в покірного «зомбі». Гриби проникають в мозок мурашки, беруть його під свій контроль і вирощують там спори для подальшого розмноження, в результаті чого хазяїн гине. Виявили незвичайний гриб в бразильських тропічних лісах. Спершу вважалось, що існує лише один вид під назвою Ophiocordyceps unilateralis, але тепер відомо, що їх чотири, і всі вони можуть «контролювати розум» мурах.

Морський слимак «Млинець»

В червні 2011 року науково-дослідна експедиція на Філіппінах виявила абсолютно новий вид морських слимаків. Цей новий представник голожаберних схожий на барвистий млинець, за що і отримав свою назву.

Літаюча жаба-вампір

У гірських джунглях В'єтнаму знайдене нове покоління «вампірів» - «літаюча» деревна жаба під назвою Rhacophorus vampyrus. Це амфібії завдовжки в 5 см, які, як відомо, живуть виключно у вологих тропічних лісах південного В'єтнаму. Літаючою цю жабу назвали, оскільки вона використовує свої перетинчасті пальці для того, щоб планерувати від дерева до дерева. «Вампірською» частиною назви Rhacophorus vampyrus зобов’язана тому, що у її пуголовків з нижньої сторони рота стирчить пара жорстких чорних гачків. Це перший випадок, коли у пуголовків жаб були помічені такі «ікла».

Диявольський черв'як

«Диявольський черв'як» був знайдений в кілометрах під землею. Раніше вважалося, що на такій глибині життя існувати не може, але схоже мешканці «пекла» з цим незгодні. Вченим залишається тільки гадати, які секрети приховує біосфера глибоко під землею.

«Губатий» морський черв'як

Ще один екстремальний житель планети, любитель великої глибини. Глибоководний черв'як з великими «губами» був знайдений на глибині 2700 метрів в районі Серединно-Атлантичного хребта. Барвиста істота має надзвичайно довгі «губи», які допомагають їй захоплювати здобич і виживати на такій величезній глибині.

Медуза «Рожева жаднюга»

Сотні пекучих щупалець цієї незвичайної медузи з роду Drymonema становлять серйозну небезпеку для її побратимів. Знайдені у Флориді в січні 2011 року, медузи-хижаки поки не отримали офіційної наукової назви. Вчені називають їх «рожевими жаднюгами» за ненаситний апетит і напади на інших медуз.

X

Вхід

Завантажую...