7 демонічних тварин

7 демонічних тварин

Від птахів до риб, від рептилій до членистоногих, в природі існує багато диявольськи моторошних істот. Перед вами семеро тварин з неординарною зовнішністю, які б цілком могли стати домашніми улюбленцями сімейки Адамсів.

Фантастичний пласкохвостий гекон

Маючи страхітливі червоні очі, крихітні ріжки та зловісну «посмішку», фантастичний пласкохвостий гекон немов виповз із самого пекла, проте така промовиста зовнішність покликана не наводити страх на неприятелів, а робити її власника непомітним. Найменший представник роду пласкохвостих, або інакше листохвостих геконів, Uroplatus phantasticus плавно вписується в середовище свого проживання — ліси Мадагаскару.

Проте, не зважаючи на всі старання, це не уберегло його від шаленої популярності серед людей, які зажадали мати дияволічну рептилію в якості домашньої тварини. У 2004 році всі види пласкохвостих геконів увійшли до складеного Всесвітнім фондом дикої природи списку із десяти видів, яким найбільше загрожує незаконна торгівля дикими тваринами. Однак, нещодавно Міжнародний союз охорони природи перевів листохвостих геконів до категорії видів, які знаходяться під найменшою загрозою.

Морський чорт

У морських чортах дивне все. Їх існує більше 200 видів, причому деякі з них тільки недавно були задокументовані. Самки приваблюють здобич за допомогою своєрідної «вудки» — приманки, яка стирчить з голови та містить біолюмінесцентні бактерії, за рахунок чого світиться в цілковитій темряві.

Наче великого роту, всіяного зубами, і заповненого бактеріями ліхтарика на голові недостатньо, глибоководні морські чорти мають дещо дивні ритуали спаровування. Крихітний самець чіпляється зубами до набагато більшої за нього самиці і зрештою розчиняється в її тілі, залишаючи після себе лише наріст — статеві органи, які самка згодом використає для запліднення ікри. Можна сказати, що вони дійсно «зливаються в одне ціле», причому буквально, ось тільки морська дияволиця може мати до шести чоловіків одночасно.

Колючий диявол

Колючий диявол має багато імен, у тому числі колючий дракон і молох. Останнє пов’язане з його латинською назвою — Moloch horridus, — на ім’я стародавнього божества Молоха, якому приносили в жертву дітей. Але в реальному житті ця австралійська ящірка полює тільки на мурах.

Найкрутішим камуфляжним трюком рептилії являється її «фальшива» голова: коли молох помічає загрозу, він ховає свою справжню голову і видає за неї вкритий шипами великий наріст на шиї. Крім того, ящірка насправді збільшується — вона заковтує повітря і роздувається, розставляючи в сторони свої колючки. Хижак розуміє, що таку здобич йому не проковтнути (в буквальному сенсі) і відступає.

Оленерогий вусач-великозуб

Оленерогий вусач-великозуб — один з найбільших жуків у світі. Проте роги — не найкрутіше, що є у цього південноамериканського жука.

Він має разюче красиве тіло, більше схоже на фрагмент печерного мистецтва або різьблення по дереву, ніж на живу істоту. На жаль, не зважаючи на погрозливий вигляд, оленерогий вусач-великозуб сам може бути під великою загрозою: він вважається «вразливим» видом за МСОП.

Каліфорнійський кондор

Велично ширяючий над землею каліфорнійський кондор, з триметровим розмахом чорних крил та чорним коміром з гострого пір’я, яке стирчить в різні сторони, на перший погляд, виглядає як злий персонаж із Диснеївського мультфільму. Не дивно, що у корінних народів Каліфорнії цей зловісний на вигляд птах, який до того ж харчується падаллю, асоціювався зі смертю.

Проте найбільший птах Північної Америки і сам ледь не вступив до лав мертвих, коли у 1980-х каліфорнійські кондори майже вимерли через втрату середовища існування, забруднення навколишнього середовища та з інших причин. Коли в дикій природі залишалось лише кілька особин, птахів відловили та спробували розводити їх в неволі. План спрацював: сьогодні у дикій природі налічується принаймні 160 цих рідкісних птахів.

Павук-огр

Не кажіть цього Рону Візлі, але існують павуки, які знають, як спіймати жертву у свої тенета. Павуки-огри, або дейнопіди, плетуть «переносне» павутиння — вони тримають свої ловчі сіті чотирма передніми лапами, висячи вниз головою, і в потрібний момент просто кидають їх на свою здобич.

Довге, тонке тіло павука-огра нагадує прутик, що дозволяє йому довгий час залишатись непоміченим, але коли ви бачите його моторошне обличчя, неважко зрозуміти, чим родина цих непримітних членистоногих заслужила назву Deinopidae, що в перекладі з грецької означає «страшний вигляд». На щастя, єдина загроза, яку вони несуть для людини — нічні кошмари. Хоча і вона зникає, як тільки ви розумієте, що павуки-огри добряче нагадують учасників ZZ Top.

Гігантська акула

Літо закінчилось, і більшість з нас вже навряд чи поїде на море в цьому році, тим паче на берег океану, де теоретично можна було б зустріти гігантську акулу — безсумнівно, одну з найстрашніших живих істот на планеті. Маючи 10 метрів в довжину, гігантська акула є другою за величиною з нині живучих риб після акули китової. Хоча не лише грандіозні розміри створюють її моторошний образ — величезний рот, схожий на вхід в печеру, майже завжди відкритий для здобичі.

Проте здобич ця, незважаючи на розміри пащі, крихітна — гігантська акула харчується планктоном. Справа в тому, що на відміну від інших акул-фільтрувальників, вона не всмоктує в себе воду, а просто плаває пропускаючи її через глотку. На щастя для нас, гігантська акула не вважається небезпечною.

X

Вхід

Завантажую...