Активні міста більш благополучні

Активні міста більш благополучні

Як показало нове дослідження, міста, які сприяють активному способу життя, насолоджуються економічними та соціальними перевагами.

Міські райони, пристосовані для фізичної активності городян, мають кращі економічні показники, менші витрати на охорону здоров'я та менші рівні злочинності.

До активних міст автори дослідження включають міські райони, забезпечені зручним велосипедним або пішохідним сполученням до парків, шкіл і робочих місць.

У висновках, зібраних командою вчених з Каліфорнійського університету у Сан-Дієго, виявлено п'ять «налаштувань» міського середовища, які заохочують до фізичної активності:

Відкриті ділянки і парки, які забезпечують городян можливістю жити поблизу зелених зон, доступних та безпечних бігових доріжок.Містобудівне проектування, яке включає вулиці, призначені для безпечного і приємного велосипедного та пішохідного руху.Транспорт: інфраструктура для підтримки велосипедної їзди та ходіння; доступ до безпечного та надійного громадського транспорту.Школи, розташовані поруч із будинками учнів; рекреаційні та спортивні об’єкти.Будинки та робочі місця, які заохочують фізичну активність, наприклад, помітними сходами і т.д.

Масові спортивні заходи також позитивно впливають на сприйняття мешканцями міста, в якому вони живуть, дослідили вчені. Вони цитують дослідження, яке показало, що дев'ять із десяти чоловік змінили своє ставлення до рідного міста на краще завдяки масовим велосипедним акціям.

«Ми сподіваємось, що дослідження відкриє очі державних лідерів на важливі переваги проектування міст з урахуванням підтримки активного способу життя, — говорить співавтор дослідження Чад Спун з Каліфорнійського університету. — Конкурентна здатність міста залежить від активності населення».

X

Вхід

Завантажую...