Бразилія ратифікувала Паризьку кліматичну угоду

Бразилія ратифікувала Паризьку кліматичну угоду
Сан-Паулу, Бразилія: країна відповідальна за 2,5% світових викидів вуглецю

На початку цього тижня, 12 вересня, Бразилія, один з провідних емітентів парникових газів у світі, ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, укладену 12 грудня 2015 року. Завдяки цьому стало можливим набуття чинності історичної угоди вже до кінця цього року.

Раніше, 3 вересня, США і Китай — найбільші емітенти світу — офіційно приєднались до угоди. Україна ратифікувала угоду 14 липня 2016 року.

Важливі зміни на державному рівні залежать від рішень, прийнятих окремими громадянами. Навчитись приймати правильні рішення та втілювати їх в життя допоможе Дистанційна платформа громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану. На сайті online.vum.org.ua зібрані навчальні курси для тих, хто прагне змін як в персональному житті, так і у житті громади, країни, світу.

Паризька угода має на меті утримання глобального потепління на рівні «значно нижче» 2°C порівняно з доіндустріальними температурами. Для набуття чинності 55 країн, на які припадає 55% світових викидів, повинні ратифікувати або іншим чином офіційно приєднатись до угоди. Країни можуть ратифікувати, прийняти або схвалити угоду, залежно від своїх внутрішніх процесів.

Наразі до угоди приєднались 28 країн, які представляють 41,5% глобальних викидів, і достеменно не відомо, яка комбінація країн зможе ввести угоду в силу.

Щонайменше 58 країн взяли на себе зобов'язання приєднатись до угоди до кінця 2016 року, але серед них багато острівних держав та інших дрібних емітентів, розповідає Елайза Нортроп, яка відстежує цей процес для Інституту світових ресурсів, аналітичного центру у Вашингтоні. Таким чином, ключове питання в тому, як швидко до угоди долучаться деякі інші великі емітенти, зокрема Індія, Японія, Південна Корея, Мексика і Канада.

«Поки все трохи заплутано, але я відчуваю впевненість, що вона набуде чинності цього року», — говорить Нортроп.

Менш ясно, чи вступить угода в силу до наступного раунду переговорів з клімату в Марракеші, Марокко, запланованого на листопад. Щоб все склалось добре, інші великі емітенти повинні ратифікувати Паризьку угоду до 7 жовтня, оскільки вона набуває чинності лише через 30 днів після досягнення порогу «55/55».

Одна з найбільших проблем — Європейський Союз, де кожна країна повинна пройти через свої власні законодавчі процедури перед тим, як переговорний блок зможе винести остаточне рішення. Але немає сумнівів в тому, що Паризька угода вступить в силу за рекордно короткі терміни. Для порівняння, попередник цієї угоди, Кіотський протокол 1997 року, не вступав в силу протягом більше семи років після прийняття.

X

Вхід

Завантажую...