Бундесрат затвердив програму відмови Німеччини від атомної енергії

Бундесрат затвердив програму відмови Німеччини від атомної енергії

Бундесрат (законодавчий орган, в якому представлені 16 федеральних земель Німеччини) в п'ятницю схвалив програму відмови від використання ядерної енергії до 2022 року, раніше затвердженої урядом і парламентом країни.

Ще восени правляча коаліція з партійного союзу Ангели Меркель ХДС/ХСС та Вільної демократичної партії подовжила терміни роботи АЕС на 12 років до 2035 року. Однак після аварії на АЕС у Японії уряд прийняв рішення кардинально змінити політику у сфері регулювання роботи атомних електростанцій.

Уряд розраховує до 2020 року довести частку електрики з відновлювальних джерел до 35% з нинішніх 19%, тоді як опозиція вважає, що до 2020 року частка «зеленої» електрики в загальному її обсязі повинна скласти не менше 40%.

Передбачається, що 8 з 17 німецьких АЕС будуть відключені в найближчі місяці, інші - поступово, через кілька років. Одна з тих станцій, які планується відключити найближчим часом, до 2013 року буде перебувати в стані готовності на випадок можливих перебоїв з електроенергією в зимовий період.

Станцію Графенрайнфельд (Баварія) планується відключити в 2015 році, Гундреммінген - в 2017, Філіппсбург - в 2019. У 2021 році передбачається відключення відразу кількох станцій - Грохнде, Брокдорф і другого реактора станції Гундреммінген. Останніми будуть відключені станції Ізар, Некарвестхайм, Емсланд. Велика частина станцій в даний час закрита на профілактичні роботи.

Перевірка безпеки АЕС в Німеччині почалася після руйнівного цунамі і землетрусу 11 березня в Японії. В результаті природної катастрофи на АЕС «Фукусіма-1» була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження. На станції було виявлено декілька витоків радіації. Це змусило владу провести евакуацію людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС.

Загальна потужність АЕС у Німеччині, за даними міністерства економіки і технологій країни, становить 21 млн. 497 тис. мегават. У 2009 році це становило 23% від загального обсягу енергоспоживання. Атомна енергія є однією з найдешевших.

X

Вхід

Завантажую...