Чи будуть в нашому майбутньому плавучі ферми?

Чи будуть в нашому майбутньому плавучі ферми?

Бракує землі? Не проблема. За задумом барселонської Forward Thinking Architecture, ферми майбутнього працюватимуть автономно, плаваючи у відкритому морі. Амбітна дизайнерська фірма представила ідею «розумних» плавучих ферм, великих трипалубних сільськогосподарських барж з рибними фермами внизу, гідропонними садами вгорі і сонячними панелями на даху для забезпечення ферм енергією. Їх ще не існує, але вони вже спонукають до роздумів.

В концепції фігурують всі модні сьогодні поняття: збереження орних земель, місцеві джерела органічних продуктів харчування з мінімізацією дальності перевезення продовольства, охорона навколишнього середовища, автономність і стійкість.

За задумом дизайнерів, ферма матиме форму прямокутника з типовими розмірами 200 на 350 метрів і загальною площею на всіх рівнях близько 210 тисяч квадратних метрів. Простір, не задіяний у сільському господарстві, піде на службові доріжки і містки. Оскільки плавучі ферми мають бути модульними, декілька таких ферм можна буде згрупувати разом, щоб підвищити їх ефективність для кращого обслуговування густонаселених районів.

Нижній рівень міститиме рибні ферми, на зовнішньому периметрі мають розміститись бар'єри від хвиль і огорожа, точки доступу води, сховища, бойня, станція опріснення води і пакувальне устаткування. Нагорі буде оранжерея з автоматизованою гідропонікою і мікроклімат-контролем для вирощування сільськогосподарських культур. На даху розташується фотоелектрична електростанція і світлові люки для забезпечення рослин природним світлом. Вітрові турбіни і системи перетворення енергії хвиль також відіграватимуть роль, як і біогазові електростанції та реактори, потрібні для утилізації біологічних відходів, отриманих в процесі.

Найважливішим компонентом буде гідропонний сад, оскільки гідропоніка не вимагає природних опадів, родючої землі чи пестицидів, щоб бути ефективною, і може бути виходом для людей, які живуть в посушливих регіонах або районах з бідним ґрунтом. Гідропонні сади можна розміщувати шарами, тому вони займають менше місця.

За словами дизайнерів, все це може, принаймні в теорії, експлуатуватись значною мірою автоматично, з мінімальним втручанням людини. Ключ у тому, щоб розмістити скрізь датчики і надіятись на пристрої «інтернету речей», які збиратимуть дані, необхідні для максимально ефективної роботи ферми, хоча докладної інформації про все це наразі немає. Між тим, обробка великих масивів даних також використовуватиметься для визначення того, що найбільше потрібно місцевому населенню від плавучих ферм. Наприклад, менше риби і більше салату.

За розрахунками Forward Thinking Architecture, одна ферма даватиме 8,1 тонн овочів і 1,7 тонн риби на рік, що дозволить фермі окупитись протягом 10 років. Побачимо, як воно буде, але вшанувати дизайнерів за таку цікаву ідею можна вже зараз.

X

Вхід

Завантажую...