Чи шкідливе ГМО?

Чи шкідливе ГМО?

На кожному кроці нам розповідають про шкідливість ГМО, про те, що скоро всі ми перетворимось на людиноконей, людинориб, або ж іще смішніше – на людинопомідори! Чесно кажучи, це зовсім і не смішно. Дезінформація заполонила наш простір, в’їлася в повітря. ЗМІ дуже часто не знають теми, не вивчають її, а просто штампують статті на зразок «європейських» й отримують за це гроші.

Пропаганда шкідливості ГМО набула чорного відтінку. Коли я ще не була обізнана в цьому питанні, то зі страхом в очах тікала від продуктів, на яких зазначено, що вони містять ГМО, запевняла друзів про їх шкідливість (не задумуючись над дійсними фактами), доповідала в школі на цю тему, не заглиблюючись в неї.

Першим міфом, який завжди вилазив на перший план, було те, що під впливом ГМО у людини може змінитися ДНК. Як виявилося потім, це абсурд! Ніякий продукт (чи то отриманий шляхом селекції (!), чи то генної модифікації), не може змінити нашу ДНК. Він від природи має такий «пароль», який неможливо зламати якимось продуктом. У нас не виростуть ні роги, ні копита, ні п’ятачок, ми не станемо помідорно-червоними, як герой казочки про Чіполіно.

До речі, я не дарма виділила селекцію знаком оклику. Як відомо, селекціонування відбувалося набагато жорсткішим методом, ніж генна модифікація. Брали рослинку, силоміць схрещували її, насаджували їй купу недосліджених генів і таким чином, впродовж багатьох тисяч років, виросли наші, так звані «натуральні» продукти. Коли ж почали використовувати генну інженерію, то пересадили всього-на-всього один або два гени, які в цілому не змінили рослину. Єдине, що змінилось – якась її ознака. Ось і все.

Другим міфом є те, що після вживання ГМО може з’явитися ризик захворювання на рак, алергічні реакції, токсичність до продукту та ін. Зараз про це інформація ніде не надається. Офіційно шкідливість ГМО не доведена.

Дуже цікавою, на мою думку, є ситуація з тестуванням ГМО на мишах та інших нещасних тваринках. Багато дослідів, результати яких дивним чином не оприлюднюються, залишаються завуальованими, або ж сфальсифікованими. Такий висновок можна зробити, виходячи зі звітів по дослідженням. Конкретні умови, за яких проводилось тестування, описані не були. Реакцію на не модифікований варіант того ж продукту у більшості випадків ніхто не перевіряв.

Тож можна зробити висновок, що наша глобальна паніка стосовно ГМО - чиясь вдало спровокована акція, в якій ми охоче й несвідомо беремо участь. Можливо, це було зроблено заради збагачення, можливо, задля попередження чогось, але все говорить, що це дуже близько до правди. Можливо навіть, ми всі, несвідомі споживачі, беремо участь у глобальному експерименті під назвою: «Чи шкідливе ГМО?». Якщо так, то наші правнуки зможуть дати відповідь на це запитання.

X

Вхід

Завантажую...