Чисельність слонів в Африці впала до критичної точки

Чисельність слонів в Африці впала до критичної точки
В Ботсвані популяція слонів зростає, але в інших країнах центральної Африки чисельність слонів за останні 10 років знизилась на 60%

Популяція африканських слонів досягла критичної точки — щорічно на континенті гине більше слонів, ніж народжується. Так, з 2010 року в Африці від рук браконьєрів загинуло близько 35 тисяч слонів. Вчені попереджають, якщо ця тенденція не зміниться, через 100 років слони зникнуть як вид.

«Ми підриваємо структуру співтовариства слонів і знищуємо популяції по всьому континенту», — заявив провідний автор нового дослідження Джорд Уіттем’єр з Колорадського університету. За останні роки різко зросли обсяги торгівлі слоновою кісткою, а кілограм слонових бивнів коштує тепер на чорному ринку тисячі доларів. Попит на них зростає в основному за рахунок країн Азії.

Біологи вже давно вказували на загрозу знищення слонів як виду, але в даному дослідженні дається детальна оцінка екологічної та біологічної катастрофи, яка відбувається у Африці. Вчені дійшли висновку, що між 2010 і 2013 роками Африка щорічно втрачала в середньому по 7% популяції слонів. Природний приріст слонової популяції становить близько 5%, і це означає, що слонів з кожним роком стає все менше.

Джуліан Бланк, співробітник CITES, який також брав участь у дослідженні, говорить: «Якщо такий темп знищення слонів збережеться, з часом ми зіткнемось зі значним скороченням загального числа слонів». Він вказує на те, що в різних районах проживання слонів їх доля складається по-різному. Наприклад, в Ботсвані популяція слонів зростає, але в інших країнах центральної Африки поширення браконьєрства веде до швидкого скорочення числа тварин. Так, за останні 10 років чисельність слонів в країнах центральної Африки знизилась на 60%.

Браконьєри, як правило, вбивають найбільш зрілих та великих слонів. Це означає, що гинуть в першу чергу великі самці на піку своєї здатності до розмноження, а також самки, які стоять на чолі сім'ї і мають дитинчат. Після них в популяції залишаються лише незрілі молоді слони, що призводить до порушень в ієрархії популяції і шкодить її росту, говорить професор Уіттем’єр.

Екологічні організації вже давно закликають вжити термінових заходів. За словами Джона Сканлона, генерального директора CITES, ще зберігається надія, що тенденцію до знищення слонів як виду вдасться повернути назад. «Ми повинні насамперед поліпшити умови життя місцевого населення, яке співіснує зі слонами, посилити заходи контролю за незаконною торгівлею слоновою кісткою і знизити попит на чорному ринку», — говорить він.

X

Вхід

Завантажую...