Чому каченята ходять за мамою слід в слід, а курчата — безладною юрбою?

Чому каченята ходять за мамою слід в слід, а курчата — безладною юрбою?

Чому каченята ходять за мамою-качкою строго в ряд один за одним, а курчата рухаються за куркою безладною юрбою?

І качка, і курка належать до виводкових птахів. Їх пташенята — каченята і курчата — народжуються опушеними, зрячими і з перших хвилин життя готові слідувати за матір'ю.

Головне завдання мами-качки — перевести своїх дітей в безпечне місце. Як правило, це водойма, де пташенята можуть знайти корм, а також, у випадку небезпеки, пірнути під воду і потім сховатись в заростях очерету. Хоча качки — водоплавні птахи, вони нерідко будують гнізда на віддалі від води. Наприклад, звичайний для міст крижень відкладає яйця в гнізда, побудовані на пустирях, а також в старі воронячі гнізда в кронах дерев. Після появи на світ пташенята повинні дістатись води, нерідко — за кілька кілометрів, в тому числі крізь густі зарості трави. Загублене каченя приречене на загибель. Тільки йдучи один за одним слід в слід, голова до хвоста, каченята здатні не загубити один одного. Також ланцюжком або щільним табунцем каченята слідом за матір'ю долають простори відкритої води і розосереджуються, тільки діставшись краю очерету.

На відміну від качки, курка не водить своїх пташенят на великі відстані. Вона веде виводок по траві, показуючи пташенятам доступний їм корм. Оточивши курку або слідуючи за нею розсіяною групою, курчата годуються і знайомляться з навколишнім світом. При цьому вони попискують, даючи знати про своє місцезнаходження і мамі, і своїм побратимам. Забарившись за спинами братів і сестер, курчата можуть залишитись голодними, і тому рідко бігають один за одним.

X

Вхід

Завантажую...