До уваги тих, хто планує відпочити на Чорному морі

До уваги тих, хто планує відпочити на Чорному морі

Перед вами фотографія акваторії Чорного моря, зроблена 3 червня 2012 року супутником Terra. На знімку чітко видно масштаби цвітіння морської води - інтенсивний розвиток одноклітинних водоростей кокколітофориди. Цвітіння Чорного моря стає рекордним, воно триває вже більше місяця і охоплює всю глибоководну морську частину.

Одними з основних факторів, які стимулюють ріст і розвиток планктонних організмів, являються висока температура і біогенні елементи. Але найбільш ймовірною причиною цьогорічного інтенсивного цвітіння вважається холодна зима і пов'язана з нею конвекція (вертикальне «переміщення» водних мас). Конвекція сприяє переміщенню поживних для водоростей речовин з дна моря до поверхні, починається бурхливе розмноження фітопланктону, яке і викликає «цвітіння» води.

Проте це не єдина можлива причина. Так, серед основних чинників, які порушують рівновагу в екосистемі моря, відзначається забруднення річок, які впадають в море - особливо стоками з полів, які містять мінеральні добрива. Одним з істотних чинників забруднення являється також потрапляння у воду нафти та нафтопродуктів, що призводить до загибелі морських тварин в області нафтових плям. Негативно впливає на море і масовий вилов риби, зазначив Віктор Тарасенко, президент Кримської академії наук.

«Така інтенсивність і тривалість цвітіння в Чорному морі раніше не спостерігалась. Максимальна інтенсивність цвітіння відзначається в східній частині моря», - розповідає в. о. зав. відділом дистанційних методів досліджень, старший науковий співробітник Морського гідрофізичного інституту Національної академії наук України Сергій Станичний.

X

Вхід

Завантажую...