Дохід жителів Філіппін потроївся завдяки їх діяльності з лісовідновлення

Дохід жителів Філіппін потроївся завдяки їх діяльності з лісовідновлення

Паус Джавер - сільський фермер, мешканець Філіппінського острова Лусон, батько сімох дітей, який раніше заробляв на життя підсічно-вогневим землеробством та виробництвом деревного вугілля. Тепер, завдяки місцевій ініціативі лісовідновлення, йому платять за те, що він садить фруктові дерева та інші саджанці на землях, які були збезлісені для сільського господарства або деревного палива. Завдяки цій діяльності з лісовідновлення, дохід Джавера потроївся, і зараз він має можливість відправити більшість своїх дітей до школи.

Сім'я Джавера - лише одна з сотень сімей, яким приніс користь Філіппінський проект з лісовідновлення в Peñablanca - спільна ініціатива організації Conservation International, Toyota Motor Corporation в Японії, Філіппінського Департаменту навколишнього середовища та природних ресурсів і місцевої влади муніципалітету Peñablanca.

Приховані скарби Peñablanca

В провінції Кагаян на півночі Лусона - найбільшого з 7 000 островів Філіппін - стародавні ліси Peñablanca охороняють багате екологічне та культурне минуле. Ліси приховують складну систему більш ніж 200 підземних печер, які служать сховищем стародавніх археологічних пам'яток і домівкою для 280 видів рослин і 178 видів тварин, у тому числі для вивільги Ізабелли (Oriolus isabellae) і філіппінського орла (Pithecophaga jefferyi), національного птаха країни. Обидва ці види класифікуються в Червоній книзі Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), як такі, що знаходяться в критичному стані.

Заповідні території та акваторії Peñablanca є одним з ключових районів біорізноманіття країни, захист яких має вирішальне значення для забезпечення виживання багатьох унікальних і цінних видів рослин і тварин Філіппін. Ліси мають велике значення і для здоров'я місцевого населення. Річка Пінакануан, що бере початок у Сьєрра-Мадре, забезпечує питною водою місто Tuguegarao і використовується для зрошення сільськогосподарських полів. Тим не менш, ці цінні ліси перебувають під загрозою зникнення в результаті незаконної вирубки, а вирубка ділянок лісу під ріллю вже знищила багато лісових екосистем в багатьох районах країни.

Гроші ростуть на деревах

Започаткований у 2007 році Філіппінський проект з лісовідновлення в Peñablanca покликаний обмежити зведення лісів і відновити екосистеми шляхом заохочення місцевих жителів. Проект платить фермерам за вирощування в теплицях розсади та посадку дерев у постраждалих від збезлісення районах.

З метою скорочення нерегульованої вирубки дерев у лісах, деякі плантації створюються виключно для рубки швидкозростаючих місцевих видів дерев, які йдуть на паливо. Крім того, перемежовуючи існуючі культури з такими видами дерев, як манго, какао, кава, мандарини і рамбутан, фермери можуть забезпечити додаткове довгострокове джерело доходів. Проект також забезпечує фермерів насінням овочевих культур, які приносять фермерам додатковий дохід в той час, коли фрукти ще недостатньо зрілі для збору врожаю.

Наразі лісовідновлювальні роботи були проведені на 1772 га (більше ніж 1360 тисяч дерев). Крім оплати праці, проект також передбачає навчання фермерів ефективному сільському господарству і методам, таким як використання органічних добрив.

Відновлення лісу

Збільшення лісового покриву в районах, де здійснювався проект, вже призвело до появи ознак відновлення ландшафту в цілому. Останні оцінки показали зменшення ерозії ґрунтів, збільшення запасів води, появу колишніх видів птахів і тварин на відновлених територіях. У проекту є і ще один плюс: більше число дерев поглинає більше вуглецю з атмосфери і грає важливу роль у боротьбі з глобальними змінами клімату. В грудні 2009 року муніципалітет Peñablanca був нагороджений золотою медаллю за Стандартами клімату, суспільства та біорізноманіття - набір вимірів, який оцінює вплив проектів, які сприяють зменшенню вуглецю за рахунок лісів, на створення багатьох інших переваг, від збереження біорізноманіття до розвитку суспільства.

Минулого місяця проект вступив у другу фазу, яка передбачає відновлення лісу на 728 га протягом наступних трьох років. У рамках соціальної підтримки корпорації Toyota, місцеві співробітники компанії допомагають громадам у висадці дерев. На другому етапі проекту застосують ще один спосіб скорочення вирубки лісів - забезпечення жителів кухонними плитами, які працюють на рисовому лушпинні.

Напевно, найважливішою метою проекту є забезпечення довгострокового фінансування, що дозволить продовжити жителям общин діяльність з лісовідновлення, в той час як вичерпаються початкові грошові кошти. 10% доходу фермерів від продажів фруктів іде у фонд, яким вони колективно управляють і який створений для підтримки та розширення меж діяльності з лісовідновлення в майбутньому. Якщо така картина збережеться і надалі, бажання місцевих жителів зберегти ліси буде зростати разом з їх деревами.

X

Вхід

Завантажую...