Еко-будинок з конопель

Еко-будинок з конопель

Ентоні Бреннер, американський дизайнер і будівельник, звів маєток з промислової коноплі. Незвичайний будинок площею 316 м2 розташований у місті Ешвіль, штат Північна Кароліна. Ми вже писали про можливі способи використання конопель на благо екології, так що зупинимось більш детально саме на цьому проекті.

За словами автора будівлі, спершу було споруджено гнучкий каркас, а несучі конструкції були сформовані за рахунок матеріалу під назвою hemcrete – сполучення слів hemp (коноплі) і concrete (бетон). Цей матеріал являє собою суміш з волокон конопель, вапна і води. Завдяки такому "коноплебетону", стіни можуть "дихати", але при цьому володіють хорошими теплоізоляційними властивостями і підтримують мікроклімат в будинку.

Внутрішні перегородки складаються з іншого екологічного матеріалу, основу якого складає вторинно перероблений картон. В будинку також встановлено сучасну і енергоефективну система обігріву.

Подібні інновації складно назвати дешевими: будівництво маєтку обійшлося Бреннеру приблизно в 450 тисяч доларів. Однак, за його словами, він має на меті будівництво такого житла, яке було б абсолютно безпечним навіть для маленьких дітей.

Відзначимо, що коноплі - не єдина рослина, що використовується людьми в будівництві. Для прикладу, прочитайте про дивовижні споруди з бамбуку.

X

Вхід

Завантажую...