Еко-місто в Латвії

Еко-місто в Латвії

Латвійський мільйонер реалізував в околицях м. Цесіс фантастичний проект. Викупивши 3000 га лісу в горбистій місцевості, він побудував "Місто сонця", де діють особливі правила і люди ведуть зовсім інший розпорядок життя.

Триповерхові будинки з екологічно чистих матеріалів побудовані таким чином, з урахуванням рельєфу місцевості, що з вікон кожного окремого будинку не видно інші будинки. Біля кожного з 300 будинків є невелике озеро та ліс, які входять у вартість ділянки (від 0,4 до 1,3 га кожен).

Всі будинки оснащені центральною каналізацією (прокладеною спецтехнікою під корінням сосен і ялин), високошвидкісним інтернетом, електроенергією. У кожному будинку є геотермальний тепловий насос зі свердловиною 90-100 м, що перетворює енергію землі в тепло. Цієї теплоенергії достатньо для обігріву будинку та підігріву гарячої води на цілий рік, і лише в люті зимові дні потрібно розпалити камін, який також є в кожному будинку. Вивіз сміття та інші міські зручності також є.

У лісовому місті немає жодного паркану (заборонено), а також заборонено утримувати на ланцюгу собак - тільки в будинку. Козулі та інша живність вільно бродять по "місту", а гавкоту собак просто не буває.

З 300 ділянок поки продано 150. Наприклад, ділянка Тілбітес з триповерховим будинком з усіма зручностями, озером і лісом площею 0,44 га коштує 94000 євро.

X

Вхід

Завантажую...