Еко-торба

Еко-торба

Учасники українського гурту "Крихітка Цахес" за підтримки Асоціації дизайнерів-графіків "4-Блок" розпочали реалізацію проекту "Торба - природі", випустивши багаторазові екологічні сумки для супермаркетів. Зручні та стильні пакети, в розробці дизайну яких приймали участь самі музиканти, вироблені з бавовни, яка швидко утилізується та не завдає шкоди довкіллю.

Як відомо, широко розповсюджені пластикові пакети важко піддаються утилізації - вони не розкладаються в ґрунті, а при їх спаленні виділяються небезпечні для здоров'я речовини, в тому числі канцерогенні. Окрім цього, в якості сміття пластикові пакети спричиняють тисячі смертей морських тварин та птахів.

"Екологія - один з пріоритетних для «Крихітки» напрямків діяльності, - говорить фронтвумен гурту Каша Сальцова (Олександра Кольцова). - Екологічна ситуація в Україні - загрозлива, про це свідчать і експерти-екологи і медики. Населення поки що недооцінює масштаб забруднення навколишнього середовища, але найважливіше - самі українці не відчувають власної відповідальності за стан природних ресурсів. Кожен з нас, (а особливо це стосується мешканців міст, що відрізняються споживацькою активністю) має усвідомити - навіть маленький крок, наприклад відмова від пластикових пакетів, які непридатні до переробки, чи заміна у власному помешканні ламп розжарювання на енергозберігаючі роблять довкілля чистішим".

Еко-торба екологічно чиста, прослужить довше і коштуватиме дешевше. За рік українець в средньому витрачає 80 гривень на пакети, а така сумка обійдеться йому в вісім раз дешевше.

"Насправді пакет є річчю багаторазового використання: ви можете його скласти і покласти в сумку, і так роблять всі в цивілізованій Європі. В деяких маленьких британських містах міська влада заборонила продаж кульків на касі. І у людей немає іншого вибору, як ходити зі своїми торбочками."

"Зіркова" популярність прийшла до тканих сумок після акції британського дизайнера Ані Хіндмарч (Anya Hindmarch), яка випустила в 2007 році об'ємну ткану сумку зі слоганом I’m Not a Plastic Bag (Я не пластиковий пакет). Тепер до назви додалась приставка еко-, фасони і кольори вражають розмаїттям, і їх можна побачити на прилавках багатьох магазинів і - що значно важливіше - в руках у все більшого числа покупців всього світу.

Для популяризації даної ідеї "Крихiтка Цахес" приймає участь в різних суспільних заходах. Зокрема, Каша Сальцова проводить еко-лекції в школах за запрошеннями учнів та їх батьків.

Серед провідних українських дизайнерів першою проект Каші Сальцової "Торба - природі" підтримала Лілія Пустовіт. Вона створила сумки зі згаданим вище написом, які змушують задуматись про екологічну відповідальність кожного з нас - мешканця планети Земля.

Більш детальну інформацію Ви зможете отримати на сайті проекту "Торба - природі".

X

Вхід

Завантажую...