Екологічна вартість Олімпіади в Сочі

Екологічна вартість Олімпіади в Сочі

Минають останні дні Зимових Олімпійських ігор 2014 року, але питання про екологічні наслідки міжнародних спортивних змагань в Сочі залишається відкритим. Коли спортсмени світу зібрались в 2012 році на Літніх Олімпійських іграх, приймаюче місто Лондон хвалили за прикладені зусилля щодо дотримання концепції сталого розвитку. Але російські посадовці не почують такої похвали: попри дані обіцянки організувати «зелені» ігри та забезпечити дбайливе поводження з охоронюваними територіями в районі приймаючого міста Сочі, в багатьох доповідях задокументовано зворотне.

Серед іншого, як повідомляє France Press, водно-болотяні угіддя, які служили домівкою для десятків видів птахів, у тому числі для мігруючого кучерявого пелікана, були вкриті двома метрами щебеню. Птахів не було переміщено до «орнітологічного парку», створеного для заміни боліт.

Громадська організація «Экологическая Вахта по Северному Кавказу» (ЭВСК) звинуватила організаторів Олімпіади в незаконному похованні будівельних відходів, блокуванні міграційних шляхів і знищенні частини Сочинського національного парку.

Російська влада відреагувала на наглядову діяльність ЭВСК, здійснювану протягом останніх двох років, переслідуванням членів організації. Активіст Євген Вітішко отримав двотижневий термін ув’язнення за лайку в громадських місцях — достатньо, щоб тримати його осторонь протягом всіх ігор.

За словами Вітішко, російське законодавство про охорону природи змінювалось в 2006, 2011 та 2013 роках з метою послаблення охорони навколишнього середовища та сприяння будівництву, пов'язаному з Олімпіадою. Йому також висувають інші обвинувачення, пов'язані з його активістською діяльністю, що загрожує Вітішко трьома роками виправно-трудової колонії.

Також було ув’язнено іншого члена ЭВСК, Ігора Карченка, автомобіль якого було розбито біля його будинку в Краснодарі. Звинувачений у «опорі співробітникам поліції», він отримав п'ятиденний термін.

Адам Астон, журналіст The Guardian, називає Олімпійські ігри у Сочі упущеною можливістю з поліпшення розуміння громадськістю цілей сталого розвитку та шляхів їх досягнення. Враховуючи величезні обсяги світової аудиторії, яка цікавиться спортом, Астон пише: «діяльність з досягнення цілей сталого розвитку на спортивних аренах має величезний потенціал для нормалізації зелених практик». Як показують останні дослідження, за найгіршим сценарієм змін клімату, тільки 6 з 19 міст, які сьогодні можуть приймати Зимові Олімпійські ігри, будуть достатньо холодними, щоб мати таку можливість в 2100 році.

X

Вхід

Завантажую...