Енергія кроку

Енергія кроку

Частину тротуару біля залізничного вокзалу в Сент-Омер неподалік від Кале (Франція) оснастили високотехнологічними плитками: коли на плитку наступає людина, кінетична енергія «збирається», перетворюється на електричну та використовується для потреб вокзалу.

Щодня тротуаром проходить більше 5 тис. чоловік. За прогнозами, плитка дозволить економити до 30% енергії, яка використовується вокзалом за 18 місяців. Передбачається, що пасажири забезпечуватимуть електрикою розетки та USB-порти по всьому вокзалу. Плитка була розроблена компанією Pavegen, яка спеціалізується на проектах, що дозволяють економити електроенергію.

Енергія людини не вперше використовується в такому ключі. Наприклад, готель Crowne Plaza у Копенгагені пропонує безкоштовний обід кожному гостю, який «виробить» 10 Вт∙год електроенергії, що дорівнює 15 хвилинам катання на спеціальному велотренажері-генераторі.

Велика частина світу намагається, наскільки це можливо, перейти на альтернативні джерела енергії. Не так давно в пустелі Мохаве (Каліфорнія, США) запрацювала нова система генерації сонячної електроенергії Ivanpah. Загальна потужність нової станції, яка займає площу 13 кв. км, — 400 МВт. Таким чином, вона здатна забезпечити електрикою 140 тис. будинків. Сьогодні це найбільша сонячна електростанція в світі.

X

Вхід

Завантажую...