Епоха антибіотиків добігає кінця

Епоха антибіотиків добігає кінця

Поширення бактерій, стійких до більшості відомих антибіотиків, несе не меншу загрозу людству, ніж глобальне потепління та інші можливі катастрофи. За словами Саллі Девіс, головного лікаря Англії, бактерії стають стійкими до більшості сучасних медичних препаратів, а нових антибіотиків попросту немає.

Під час виступу перед парламентською комісією, Девіс висловила побоювання з приводу масштабу проблеми. За її словами, вже в найближчому майбутньому навіть звичайні хірургічні операції можуть нести загрозу життю пацієнтів. «Очевидно, що глобальне потепління – не головна небезпека, яка чекає на людство, – розповідає експерт. – Апокаліпсис може настати років через 20, коли, скажімо, операція по заміні тазостегнового суглоба, може призвести до летального результату, так як у нас просто не буде антибіотиків».

Поява антибіотиків вважається одним з головних досягнень сучасної медицини. Тим не менш, бактерії швидко адаптувались до них. Слова «Метицилін-резистентний золотистий стафілокок» стали одними з найстрашніших для багатьох лікарів, до того ж, фіксується все більше випадків резистентних штамів E.coli, туберкульозної палички та збудника гонореї.

«Це дуже серйозна проблема, викликана неефективним використанням антибіотичних препаратів у всьому світі, – пояснює Девіс. – Ми самі «вирощуємо» резистентні інфекції, занадто часто вдаючись до використання стандартних видів антибіотиків». Можливі методи вирішення цієї проблеми Девіс викладе у своєму офіційному звіті, який буде оприлюднений у березні.

Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що якщо негайно не вжити серйозних заходів, досить скоро може настати «пост-антибіотична епоха». Професор Хью Пеннінгтон, мікробіолог з Абердинського університету, підкреслює, що опірність лікам стала дуже серйозною проблемою. «Не варто розраховувати на появу якоїсь панацеї, нових антибіотиків просто не залишилось» , – попереджає експерт.

X

Вхід

Завантажую...