ЄВРО-2012 без тютюну

ЄВРО-2012 без тютюну

Як стало відомо, нещодавно ЄВРО-2012 було проголошено турніром, повністю вільним від паління. УЄФА накладе заборону на використання, рекламу і продаж виробів з тютюну на всіх стадіонах чемпіонату, про що було оголошено у четвер 20 жовтня.

Заборона буде без будь-яких виключень стосуватись всіх приміщень і відкритих зон всередині стадіону. Таку «безтютюнову» політику було розроблено спільно з такими організаціями, як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Європейська мережа «Здорові стадіони», Всесвітня федерація серця (ВФС), оргкомітети України та Польщі, а також місцеві організації з охорони здоров'я.

Своїм рішенням стосовно заборони тютюнових виробів на третьому за величиною спортивному турнірі планети, УЄФА звертається до всіх уболівальників світу, підкреслюючи зв'язок між здоровим способом життя і футболом.

«ЄВРО-2012 без тютюну - це пошана до здоров'я уболівальників, а також всіх інших учасників турніру, - заявив Мішель Платіні, президент УЄФА. - На нашому головному турнірі ми дотримуємось високих стандартів здоров'я, комфорту та безпеки. Тютюн до цих стандартів не входить».

«ЄВРО-2012 без тютюну - це дуже важливо, - заявила Жужанна Якаб, директор європейського регіонального бюро ВООЗ. - Тютюн викликає серйозні захворювання і вбиває. Відмова від тютюну на ЄВРО - це хороший приклад, який показує як багато можна зробити, керуючись конвенцією ВООЗ із контролю тютюну, яка вже приносить бажані результати в Європі».

Комісар Європейського союзу з питань культури, освіти, молоді та багатомовності Андрулла Вассіліу позитивно зустріла рішення УЄФА і відзначила: «ЄВРО-2012 збере мільйони глядачів і вболівальників, яким буде надісланий цей потужний сигнал. ЄВРО-2012 без тютюну стане прикладом для інших великих спортивних змагань в Європі».

Вассіліу закликала міську владу заборонити куріння у публічному транспорті, ресторанах та фан-зонах і додала: «Футбол і спорт – це здоров'я і досягнення, тоді як тютюн навпаки їм шкодить. Вони просто не вписуються в одні рамки».

Повна заборона на споживання, продаж і рекламу тютюну на ЄВРО-2012 сильніша за місцеві заборони і віддзеркалює політику УЄФА щодо популяризації здорового способу життя за допомогою футболу. Здоров'я - це одна з головних цілей футболу та заходів щодо соціальної відповідальності, які спрямовані на боротьбу з основними проблемами охорони здоров'я, соціуму та навколишнього середовища в Європі за допомогою футболу.

X

Вхід

Завантажую...