Європа заохочує 100-відсоткову переробку упаковки

Європа заохочує 100-відсоткову переробку упаковки

Тривале зростання загальноєвропейського рівня переробки пластикового сміття може досягти 100-відсоткової позначки до 2020-го року. Цей амбітний прогноз був висловлений Асоціацією PlasticsEurope в поточному році, а також був підтриманий Європейською асоціацією з переробки пластику і організацій з відновлення природи (EPRO).

27 членів Європейського Союзу, а також Швейцарія і Норвегія, переробили 5,018 мільйонів тонн або 32,6% всієї пластикової упаковки в 2010-му році. У 2009 цей показник був скромніший: було перероблено 4,6 мільйонів тонн виробів із пластмаси, що складає 30,3% від усієї виробленої продукції.

Збереження енергії від пластикового сміття досягло 33,3%, доводячи загальний рівень переробки до 65,9% (у 2009-му році це було всього 60,7%). Враховуючи, що третина пластикової упаковки як і раніше відправляється на звалище, «у нас ще багато роботи», - зазначають представники Європейської асоціації з переробки пластику.

У заяві зазначено: «Рівень переробки в 100% до 2020-го року для пластикової упаковки і всіх інших пластикових відходів цілком реальний, все залежить від нашої волі і спільної праці в даному напрямку, а також опрацювання спільної стратегії дій».

«Стратегія 100-відсоткової переробки пластикового сміття повинна також вплинути на економічне відновлення Європи і створити більше робочих місць».

У звіті Європейської асоціації, який вона випустила спільно з PlasticsEurope та іншими організаціями, наступні 16 держав переробили понад 30% свого пластикового сміття в 2010-му році: Швеція, Чехія, Німеччина, Естонія, Бельгія, Австрія, Норвегія , Голландія, Словаччина, Швейцарія, Італія, Латвія, Словенія, Польща, Великобританія та Литва.

В іншому кінці списку - країни, які переробили 22,5% і менше пластикового сміття: Болгарія, Греція, Кіпр і Мальта.

Наступні країни підвищили свої результати протягом 2010-го року найбільше: Норвегія, Греція, Румунія, Великобританія, Швеція і Ірландія. Австрія та Німеччина, а також Швейцарія продемонстрували спад рівня переробки.

X

Вхід

Завантажую...