Ейфелева вежа «зазеленіє»

Ейфелева вежа «зазеленіє»

З моменту відкриття у березні 1889 року, Ейфелева вежа була іконою інновацій: починаючи з її створення як частини Всесвітньої виставки у Парижі та закінчуючи першою в Європі трансляцією передачі публічного радіомовлення у 1921 році. Зараз, в рамках першої за останні 30 років масштабної реконструкції, вежа може похвалитись ще одним технологічним проривом: на другому поверсі споруди встановлені вітряні турбіни, які генерують 10 000 кіловат-годин електроенергії на рік, чого достатньо, щоб компенсувати всі види комерційної діяльності, які здійснюються на першому поверсі будівлі, де розташовані ресторан і сувенірний магазин.

«Ейфелева вежа, можливо, найвідоміший архітектурний пам’ятник у світі, і ми пишаємось тим, що наша передова технологія була обрана для гарантування більш сталого майбутнього для вежі», — говорить Нік Бліттерсвік, генеральний директор компанії Urban Green Energy, яка стоїть за проектом.

Протягом майже двох років UGE, дистриб'ютор поновлюваних джерел енергії з Нью-Йорку, працювала разом з Société d’Exploitation de la Tour Eiffel — компанією, яка відповідає за експлуатацію вежі, — щоб реалізувати мрію про екіпірування Ейфелевої вежі вітровими турбінами з вертикальною віссю обертання. Хоча такі турбіни менші, ніж горизонтальновісьові промислові турбіни (наприклад, ті, які можна побачити у вітропарках), вони призначені для постачання будівель енергією, створеною на місці, і можуть бути встановлені на даху будинку, на присадибній ділянці або, як в даному випадку, на другому поверсі архітектурного пам'ятника. Турбіни навіть мають спеціальне покриття, щоб гармоніювати з потертим бронзовим кольором самої вежі.

Чиновники, відповідальні за Ейфелеву вежу, заборонили використання кранів та іншого підйомного обладнання поблизу споруди історичного значення, тому турбіни піднімали на другий поверх за допомогою канатів, і встановлювали підвішені на ременях робітники. Встановлення тривало десять днів, причому більшість робіт виконувались в нічний час.

На додаток до двох вітрових турбін, у цьому році на Ейфелевій вежі дебютують чимало інших новинок: від прозорих містків на першому поверсі вежі до енергоефективного LED-освітлення. На вежі також була встановлена система збору дощової води, яка використовуватиметься в туалетах будівлі. Масив сонячних панелей, які вкриватимуть два відремонтованих павільйони, постачатиме вежу половиною енергії, необхідної для нагрівання води в цих приміщеннях.

«Озеленення» пам'ятника архітектури відбувається у відповідальний для міста момент. У грудні 2015 року Париж прийматиме Конференцію ООН з питань змін клімату. Під час конференції «обновки» вежі — від вітряних турбін до сонячних панелей — служитимуть наочним прикладом інновацій в галузі енергоефективності. «Вони [представники компанії, яка відповідає за експлуатацію вежі] були зацікавлені в досягненні нових енергетичних цілей та зменшенні їх вуглецевого сліду», — говорить Робін Керол, менеджер з комунікацій та культури в UGE.

Втім, турбіни допоможуть не лише зменшити вуглецевий слід Ейфелевої вежі, але й популяризувати поновлювані джерела енергії. Щороку Ейфелеву вежу відвідують близько семи мільйонів туристів, і Керол сподівається, що споглядання турбін надихатиме їх глибше задуматись про поновлювані джерела енергії.

«Багато модернізацій [впроваджених на вежі] працюють на підвищення ефективності, але переважно вони сховані за лаштунками, тому люди їх не помічають. На додаток до компенсації електрики, вітрові турбіни стимулюють обговорення і спонукають людей думати, — говорить вона. — Це може стати чудовим виховним інструментом».

X

Вхід

Завантажую...