Фукусіма: фантастика, перетворена на реальність

Фукусіма: фантастика, перетворена на реальність

Японцям, які живуть поруч із горезвісною «Фукусімою-1», заборонили працювати на землі. Але натомість дозволили саджати над землею. Величезні білі куполи агропарку, схожі на інопланетні кораблі, і багатометровий блискучий панцир сонячних батарей з'явились на південному сході Фукусіми до другої річниці аварії на АЕС.

Урожай латуку дозрів в одній з двох теплиць, нещодавно зведених всього в 25 кілометрах від АЕС «Фукусіма-1», відомої на весь світ з 2011 року після серйозної аварії. Тоді землетрус і цунамі призвели до викиду радіації. Були евакуйовані жителі на багато кілометрів навколо. Будь-які роботи на землі були заборонені. Фермери, чиї будинки не постраждали від природних катаклізмів, все одно розорились.

Через два з половиною роки поряд з АЕС знову можна збирати врожай. Рослини в агропарку вирощують гідропонним методом, тобто вони не контактують із забрудненою радіоактивними ізотопами землею. Вся енергія, яка потрібна для догляду за рослинами, надходить від 2000 сонячних батарей. Електрики виробляється так багато, що її вистачає не лише на агропарк, але і на 170 прилеглих будинків.

Гроші на будівництво теплиць виділив Ейдзю Хангай, колишній топ-менеджер компанії TEPCO, яка обслуговувала «Фукусіму-1». Хангай з дитинства мріяв працювати на АЕС і віддав компанії 32 роки життя. Було б романтично припустити, що він вирішив профінансувати будівництво теплиць через муки совісті. Але він звільнився з TEPCO ще до катастрофи. Так що це просто зворушлива турбота про співвітчизників, які потрапили в складну життєву ситуацію.

X

Вхід

Завантажую...