Голландці випустили біодеградуючі кеди

Голландці випустили біодеградуючі кеди

Сьогодні проблема сміття є однією з найгостріших екологічних проблем, і серед спроб її вирішення окреме місце посідають біодеградуючі вироби, які являють собою альтернативу звичайним, з тією різницею, що вони здатні до саморозкладання в навколишньому середовищі. Ми вже не раз говорили про біодеградуючу упаковку, але сьогодні мова піде про одяг, а, якщо точніше, - взуття.

А якщо ще точніше - героями сьогоднішньої статті стануть кеди. Саме спортивне взуття нещодавно «позеленішало» в руках дизайнерів з Нідерландів - Крістіана Матса (Christiaan Maats) і Дірк-Яна Аудсхорна (Dirk-Jan Oudshoorn).

Одного разу Крістіан і Дірк-Ян вирішили поєднати в одному продукті привабливий стиль і безпечні для довкілля матеріали. Через два роки, витрачених на дослідження і розробки, з'явилася компанія OAT Shoes, яка і стала випускати біодеградуюче взуття.

Так побачили світ «зелені» кеди. Творці незвичайного взуття стверджують, що ні токсичних, ні шкідливих речовин під час виробництва вони не використовують. Так, відбілювання проводиться за допомогою пероксиду, а не хлору. Колір виробам надають сертифіковані біодеградуючі барвники.

Стосовно кольорів, то одним зеленим голландці не обмежились. Біодеградуючі кеди розроблені в червоному, синьому, зеленому та жовтому кольорах. Виготовлені кеди з парусини, підошва у них коркова.

Біодеградуючі кеди

А тепер увага - в підошві екокедів заховано секрет! В неї творці помістили «спляче» насіння рослин (яких саме не уточнюється - в цьому, вочевидь, і полягає секретність цього секрету). І, якщо після повного зносу «зеленого» взуття, потримати його деякий час у воді, а потім закопати в землю, скажімо, на балконі, в саду, в лісі чи в парку, то через деякий час на «могилці» з’явиться молода рослина.

Як це часто буває у біодеградуючих виробів, в адресу голландських кедів сиплються недовірливі «А чи не розкладеться все це добро прямо під час носіння?». І, як це часто буває, відповідь – ні. Вся ця пишнота безпечно розпадеться лише після закінчення терміну служби. Розносив взуття - закопав у саду - порадував черв'яків. І лише в такому порядку.

Перша колекція екологічного взуття від компанії OAT Shoes нещодавно дебютувала на тижні моди в Амстердамі. Вона одержала назву «Virgin Collection» («Невинна колекція»), і весь показ був тісно пов'язаний з тематикою божественного саду, Адама і Єви, з метою показати первісну близькість людини і природи. На цьому ж тижні моди «зелені» кеди завоювали друге місце в конкурсі Green Fashion Competition.

«Virgin Collection» («Невинна колекція»)

Щоправда, колекція вийшла зовсім невелика – всього 900 пар. Але вже навесні кеди мають надійти у продаж в Європі. Всі бажаючі також зможуть придбати пару в Інтернеті. Ціна поки що невідома.

X

Вхід

Завантажую...