Greenpeace представив список найекологічнішої електроніки 2011 року

Greenpeace представив список найекологічнішої електроніки 2011 року

На минулій Міжнародній виставці споживчої електроніки (Consumer Electronics Show), яка відбулася 6 січня в Лас-Вегасі, Greenpeace представив рейтинг найбільш «зелених» і екологічних комп'ютерів, ноутбуків, нетбуків, моніторів, мобільних телефонів, смартфонів і телевізорів, які можна купити в магазинах у першій чверті 2011 року.

«Наше дослідження показує, що за останні кілька років виробникам електроніки вдалося досягти значного прогресу і почати виробляти продукти, які не містять токсичних хімічних речовин, більш енергоефективні і легше піддаються переробці при утилізації, – говорить Рені Бланшар (Renee Blanchard), активіст Greenpeace International Toxics. – Лідируючі бренди відгукнулися на потребу покупців у більш екологічних пристроях, і ми сподіваємося, що вони продовжать рухатися в цьому напрямку, розробляючи інноваційні рішення, і зможуть зробити так, щоб вся їхня продукція, а не тільки кілька нішевих моделей, відповідала високим еко-стандартам».

У червні 2010-го року Greenpeace запросив представників 21 лідіруючої компанії індустрії для участі в опитуванні, присвяченому екологічній електроніці. Учасників попросили представити найбільш екологічні моделі їх бренду в семи категоріях. 18 компаній прийняли виклик, продемонструвавши свої найбільш «зелені» продукти. У звіті Greenpeace, названому «На шляху до екологічної електроніки» (Towards Green Electronics), представлений рейтинг цих продуктів і розповідається, наскільки компаніям вдалося виконати свої обіцянки, що стосуються екологічності продукції.

Найвищий бал отримав монітор Asus VW-247H-HF - він набрав 7,5 балів за 10-бальною шкалою. В інших категоріях лідерами стали телевізор Sharp LC-52SE1 (6,46), смартфон Sony Ericsson Aspen (6,21), мобільний телефон Samsung GT-S75550 (7,03), ноутбук Asus UL30A (5,59), нетбук Acer TM8172 (5,08) і настільний комп'ютер HP Compaq 6005 Pro Ultra-slim (6,06).

Протягом останніх шести років Greenpeace активно агітував компанії, які виробляють споживчу електроніку, обмежити використання токсичних хімічних речовин та вдосконалити свої програми з утилізації та переробки відходів. Електронні пристрої можуть впливати на здоров'я людини та на навколишнє середовище практично на кожній стадії свого життєвого циклу, починаючи з отримання сировини і виробництва та закінчуючи використанням готового продукту і утилізацією.

«Наш звіт підтверджує, що гіганти ринку електроніки можуть розробляти і виводити на ринок більш екологічні продукти, – каже Бланшар. – Наступний крок для лідерів індустрії - навчитися розробляти екологічні продукти, які будуть служити довше і які можна буде лагодити, а не замінювати кожні п'ять років».

X

Вхід

Завантажую...