Harvest green - ферма-хмарочос

проект ферми-хмарочоса

Ідея міських ферм-хмарочосів все не дає спокою архітекторам. Не перший рік тривають суперечки про ефективність таких споруд і їх виправданість з точки зору захисту довкілля. І, мабуть, баталії йдуть не випадково. Нещодавно з'явилося декілька свіжих проектів з цієї серії, про один з яких розказано нижче.

В травні 2009 року канадська компанія Romses Architects виграла у своєму рідному Ванкувері конкурс "Виклик 2030" в якому фахівці повинні були показати своє бачення внеску міста у боротьбу зі змінами клімату планети. Серця журі завоював проект Harvest green: фрукти, овочі і інша зелень, риба, кури, кози і вівці - всі разом під дахом футуристичної будівлі, здатної перетворити покинуту промзону в острівець фермерських технологій 21-го століття.

Вежа складається із взаємозв'язаних камер, які вирощують різноманітні фрукти і овочі, розміщують птахоферму і рибницьке господарство. На верхній частині вертикальної конструкції встановлена цистерна для збору дощової води, для поливу всіх рослин і забезпечення усіх тварин. В основі вежі - пасовище для худоби, а також зона розміщення птахів, споруда для дрібної рогатої худоби. Нижче - бакалійний магазин, сільськогосподарський ринок і ресторан Harvest Tower Restaurant. Джерела поновлюваної енергії такі: вітряні турбіни на даху і фотоелектричні панелі на вікнах, геотермальні теплові насоси і установка по виробництву метану з компосту. Хмарочос зможе не лише виробляти місцеві натуральні харчові продукти, але і зможе забезпечити людей роботою, стати освітнім центром, і сприяти раціональній компактності Ванкувера.

X

Вхід

Завантажую...