Кольорові опади

Кольорові опади

Як би ви відреагували, якби по дорозі додому вас несподівано зустрів червоний сніг? Або якби подивившись у вікно ви побачили б, як по склу стікають краплі зеленого дощу? Як не дивно, описані ситуації - не такі вже й неможливі. У різних місцях світу в різний час відзначались кольорові атмосферні опади, які, тим не менш, зовсім не були пов'язані з антропогенною діяльністю.

Червоні дощі

Найбільш зловісні явища такого порядку - це, поза сумнівів, червоні дощі. У стародавньому світі червоний дощ був символом наближення апокаліпсису та лякав людей не менше, ніж сонячне затемнення. Про червоні (або криваві) дощі писали такі авторитетні стародавні хроністи, як Гомер і Плутарх. У XIX столітті вони були вже більш строго задокументовані, і їх спостерігали в Італії, Греції та південних областях Іспанії. Між тим, причина цього явища - всього лише домішування до звичайного дощу червоного пилу, який складається з найдрібніших організмів червоного кольору. Утворюється такий пил в Африці, після чого переноситься пасатами в Європу.

Чорні дощі

Чорні дощі - більш рідкісне і більш страхітливе явище. В цьому випадку до звичайної дощової води домішується вулканічний пил або космічні вкраплення. В принципі, дивуватися нема чому, особливо якщо десь в радіусі кількох тисяч кілометрів від місця випадання чорного дощу вивергається вулкан.

Білі дощі

Білі дощі утворюються при змішуванні води з крейдяний пилом, який утворюється при вивітрюванні вапнякових гірських порід. Спостерігаються в тих місцях, де знаходяться крейдяні гірські породи. Крейдяний пил підноситься вгору і фарбує дощові краплі в білий молочний колір.

Жовті дощі

Жовті дощі виглядають не надто привабливо, але нічого поганого в собі також не несуть: найчастіше жовтий «пігмент» - це всього лише квітковий пилок (ялиці, вільхи чи ліщини). Алергіки, звичайно, такому дощу не зрадіють. Решта - просто зайвий раз виперуть одяг.

Зелені дощі

Дуже рідкісне і дивовижне явище - зелені дощі. За все минуле століття такий дощ був зареєстрований лише один раз - в Індії, неподалік від Калькутти. Він складався з води з домішкою продуктів бджільництва та пилку квітів мангових дерев. Можна вважати, що з неба на землю пролилась божественна амброзія. Принаймні, місцевих жителів той дощ вразив неймовірно.

Кольоровий сніг

Різнобарвний сніг - явище ще більш яскраве (все-таки колір на ньому більш помітний). Жовтий і помаранчевий сніг - результат домішування до снігових хмар пустельного пилу та піску. Піщинки піднімаються у верхні шари атмосфери і переносяться на досить великі відстані. Помаранчевий сніг випадав в Німеччині та Австрії, в Закарпатті та в Ліхтенштейні. Рожевий, кремовий і червоний сніг також пов'язані з атмосферним переносом часток піску та пилу, які піднімаються під час бурі у високі шари атмосфери.

X

Вхід

Завантажую...