Комфортне енергозбереження

Комфортне енергозбереження

Тема енергозберігаючих ламп не нова і ми не ставимо завдання провести ознайомлення з їх технологією і принципом дії. Очевидно, що впровадження в наше життя даних ламп (мова про компактні люмінесцентні лампи, далі КЛЛ) - це вимушений крок.

І якщо раніше до них ставилися або з цікавістю, або відверто ігнорували, то в даний момент все менше людей сумніваються в необхідності їх застосування, особливо за межами нашої країни.

Вигоди прості і про них написано на будь-якій упаковці будь-якого поважаючого себе виробника:

  • Висока світловіддача (світловий ККД): при рівній потужності світловий потік КЛЛ в 4-6 разів вищий, ніж у лампи розжарювання, що дає економію електроенергії 75-85%;
  • Тривалий термін служби в безперервному циклі експлуатації (без частого вмикання / вимикання);
  • Можливість створення ламп з різними значеннями колірної температури (до речі, багатьох споживачів не влаштовує колір світла КЛЛ, але мало хто знає, що існують лампи з різною колірною температурою, яка зазвичай вказується на упаковці);
  • Різноманіття номіналів і цоколів дозволяє кожному підібрати собі варіанти (інша справа – наявність чи відсутність вибору в точках продажу КЛЛ);
  • Нагрівання корпусу й колби значно нижче, ніж у лампи розжарювання.

А що ж у мінусі?

  • Досить висока вартість;
  • Вміст шкідливих домішок (пари ртуті) та необхідність утилізації;
  • Незначне випромінювання ультрафіолету.

Мабуть, все. І якщо випромінювання, як кажуть медики, може впливати тільки на дуже чутливу шкіру і то на відстані не більше 30 см, то утилізація - просто бич для України. Тільки-тільки починають ставити питання по регулярній і повній утилізації звичайних люмінесцентних ламп (ми їх бачимо в багатьох громадських місцях, офісах, а іноді і в житлових приміщеннях). Змусити ж пересічних громадян утилізувати КЛЛ, та ще й за гроші - фантастика. Це скоріше під силу самим виробникам або окремим організаціям. Хоча, ці проблеми, звичайно, можна вирішити, якщо ними хтось займеться серйозно.

А якої думки про застосування КЛЛ самі споживачі? Чи достатньо вони поінформовані і як вони для себе вирішили це питання? З квітня цього року сайт «Екологія життя» проводив опитування серед відвідувачів ресурсу, на тему «Чи є у вашому будинку компактні люмінесцентні енергозберігаючі лампи і чи влаштовують вони вас?». В ході даного соціологічного дослідження були отримані такі результати:

Проаналізувавши отриману інформацію можемо зробити такий висновок: більшість опитаних використовує КЛЛ, але значна частина з них відчуває певні незручності, переважно пов’язані з низьким рівнем поінформованості про правильний вибір КЛЛ. В той же час, 21% опитаних вирішило не використовувати КЛЛ з різних причин, в основному через вміст шкідливих домішок та необхідність утилізації. Але тішить те, що серед тих, хто відмовився від використання КЛЛ, окрім прихильників ламп розжарювання також є люди, які все одно використовують енергоефективні лампи.

X

Вхід

Завантажую...