Концепт біосвітла від Phillips

Концепт біосвітла від Phillips

Ми намагаємось позбутись всіх бактерій у власній домівці, побоюючись, що вони можуть завдати шкоди нашому здоров'ю. Проте нещодавно компанія Phillips представила світовій спільноті винахідливу технологію, яка може спокусити Вас створити всі необхідні умови у власному житлі для розвитку таких мікроорганізмів. Мільйони бактерій можуть бути використані для освітлення Ваших кімнат та доріжок теплим та затишним зеленим світлом. Компанія Phillips створила лампи, що продукують світло завдяки біолюмінесцентним бактеріям: вони споживають метан, отриманий з відходів.

Робота компанії Phillips в цьому напрямі являється частиною глобальних зусиль у пошуку природних джерел світла. Технологія показує, що можна зібрати разом мільйони бактерій у скляні акваріуми та забезпечити житло світлом завдяки переробленим побутовим відходам. Дійсно, така розробка може стати екодружньою, так як не тільки збереже енергію, але й допоможе правильно позбутись відходів.

Концепція такої лампи дуже проста: скляні баки заповнюються біолюмінесцентними бактеріями. Після закачування відходів через спеціальні канали, бактерії починають випромінювати приємне зелене світло. Ідейним розробником цього проекту являється Джим Хеслоф, біолог університету Кембридж. За його словами, це досить важлива розробка в час наступаючого «енергетичного голоду» та пошуку альтернативних джерел енергії.

Звичайно, мало шансів, що знайдеться багато охочих мати такі лампи, адже це потребуватиме певних операцій як з бактеріями, так і з відходами. Проте саме такі інноваційні методики відкривають шлях новим технологіям, що сприятимуть простому виробленню стійкого світла. Навіть якщо така технологія не знайде застосування в житлових об'єктах, її, в решті-решт, можна використати для освітлення шосе, пішохідних доріжок та інших відкритих просторів. Через невелику потужність, лампи такого роду, на жаль, поки не можуть претендувати на місце основного джерела освітлення.

X

Вхід

Завантажую...