Лампа з пляшки

Лампа з пляшки

Один мільйон будинків бідняків на Філіппінах до 2012 року повинен бути обладнаний інноваційними і в той же час примітивними світильниками, які працюють без лампочок і електроенергії.

Близько трьох мільйонів філіппінців досі живуть без будь-яких джерел світла. Всередині їх халуп однаково темно вночі і вдень. Халупи не мають не те що електрики - в них і вікна не завжди є. Ідея полягає в тому, щоб провести сонячне світло в ці житла за допомогою звичайних пластикових пляшок, вмонтованих в дах.

Як повідомляє Gizmag, конструкція зухвало проста. У шматку бляхи проробляється отвір по діаметру пляшки. У ньому пластикова ємність надійно фіксується мастикою, а потім наповнюється водою з додаванням краплі відбілювача (щоб вода не мутніла від усякої зарази).

Кришка герметизується тієї ж мастикою, і бляшанка з пляшкою закривають собою невелику розібрану ділянку даху. Менше години роботи, і світильник готовий працювати до п'яти років: вода розсіює промені по всьому приміщенню, пляшка світить як лампочка на 50-60 ватт.

Соціальний проект Isang Litrong Liwanag («Літр світла») реалізує на Філіппінах фонд «Мій притулок» (MyShelter Foundation) під керівництвом філантропа Іллака Діаза (Illac Diaz). У липні організатори рапортували про встановлення 10 тисяч таких світильників, отже, попереду ще дуже багато роботи.

Що до авторства «сонячної пляшки-лампи» (Solar Bottle Bulb), то «Літр світла» приписує розробку студентам Массачусетського технологічного інституту (MIT). Можливо, американці дійсно самі прийшли до цієї ідеї, але піонером все одно був бразильський інженер Альфредо Мозер (Alfredo Moser): таке ж енергозберігаюче денне освітлення він придумав набагато раніше - в 2002 році.

X

Вхід

Завантажую...