«Ліс» з незвичайних вітрогенераторів

«Ліс» з незвичайних вітрогенераторів

Традиційні лопатеві вітрогенератори мають ряд недоліків. Вони відносно шумні, становлять небезпеку для птахів, порушують природний тепловий баланс території (підвищують температуру приземного шару повітря вночі). Крім того вони займають досить великі площі. Всіх цих недоліків позбавлений проект «Windstalk» від компанії Atelier DNA, який являє собою цілий «ліс» вітрогенераторів… без лопатей!

Проект складається з 1200 безлопатних стебел з вуглецевого волокна вистою більше 50 метрів. Діаметр стебла біля основи становить близько 30 см, у вершини - 5 см. Кожне стебло містить переміжні шари електродів і керамічних дисків з п'єзоелектричного матеріалу, які перетворюють кінетичну енергію стебла під час розгойдування в електричну (всі необхідні технології вже розроблені в Кембриджі). На вершині стебла знаходиться світлодіодний індикатор, інтенсивність світла якого залежить від сили вітру. Крім того, територія, зайнята проектом «Windstalk», буде представляти собою парк для відпочинку населення, багатий на рослинність.

Не дивно, що «Windstalk» отримав призове місце в конкурсі технологій альтернативної енергетики, які будуть використовуватися при будівництві міста Масдар. Це місто буде першим в історії людства населеним пунктом, повністю позбавленим від автомобільного транспорту, а енергетичні потреби Масдара будуть повністю забезпечуватися за рахунок поновлюваних джерел енергії. Сміття цього ультрасучасного міста буде також повністю перероблятися.

X

Вхід

Завантажую...