Лондонські чорні кеби зеленішають

Лондонські чорні кеби зеленішають

Група британських компаній представила лондонське таксі з начинкою XXI століття: під кузовом, ідентичним кузову сучасних серійних чорних кебів, ховаються електродвигун, літієві батареї і водневі паливні елементи. І це таксі з нульовим вихлопом - зовсім не поодинокий шоу-кар.

Новинка - Zero Emissions Fuel Cell Hybrid taxi - розроблена і побудована в кооперації компаній Intelligent Energy і Lotus Engineering (ця пара відповідала за електричну/водневу начинку), а також London Taxis International (виробник легендарних таксі-кебів з 1948 року), плюс TRW Conekt.

Паливні елементи машини розвивають потужність 30 кіловат. Вони заряджають літієвий акумулятор ємністю 1914 кіловат-годин. Від останнього живиться тяговий електродвигун номінальною потужністю 55 кіловат і піковою - 100. Він дозволяє таксі розганятися до 130 км/год і набирати "сотню" з місця за 14 секунд. Запас ходу ж на одному баку з воднем становить 402 кілометри.

Цього достатньо для пробігу звичайного робочого дня, але при необхідності балон можна знову заповнити менш ніж за п'ять хвилин. В нього поміщається 3,7 кілограма стисненого газоподібного водню під тиском 350 атмосфер.

Вартість Fuel Cell Hybrid taxi невідома, але повідомляється, що цей "зелений проект" частково фінансувався за рахунок британського уряду, що виділив на розробку водневого кеба $ 8 мільйонів.

Для підтримки цих таксі лондонці мають намір побудувати у себе шість водневих заправних станцій. І цей крок виправданий: до 2012 року (до відкриття Олімпійських ігор - London 2012 Olympics) британська столиця отримає 150 таких машин. Крім того, пізніше в нинішньому році на дороги міста вийдуть п'ять нових автобусів, теж оснащених водневими паливними елементами. А до 2020 року, планує влада Лондона, всі таксі в місті повинні бути з нульовим вихлопом.

X

Вхід

Завантажую...