Людство на 15 мільйонів тонн важче за допустиме значення

Людство на 15 мільйонів тонн важче за допустиме значення

Відповідно до дослідження, в результаті якого була підрахована сукупна вага дорослих представників людства, їх загальна маса становить 287 мільйонів тонн, а це на 15 мільйонів тонн більше допустимого значення. Цифра еквівалентна вазі приблизно 170 військових авіаносців. Іншими словами, це дорівнює додатковим 242 мільйонам людей із середньою масою тіла на планеті.

Європейські вчені, які підготували ці дані, стверджують, що їх дослідження - це не просто спроба змусити людство звернути увагу на об’єм талії; погляд з боку на загальну масу людства може допомогти зрозуміти наслідки зростання населення.

«За даними Організації Об'єднаних Націй до 2050 року світове населення може зрости на 2,3 мільярда людей, - пишуть дослідники в своїй роботі, опублікованій нещодавно в журналі з питань громадської охорони здоров'я. - Екологічні наслідки зростання чисельності населення будуть збільшуватись зі збільшенням середньої маси тіла».

Аргументація проста. Більша маса тіла потребує більше енергії для підтримки життєдіяльності і руху. Тому зі збільшенням ваги зросте і кількість калорій, необхідних для існування. За словами авторів це означає, що збільшення чисельності населення - це ще не найгірше в порівнянні зі зростанням попиту на життєві ресурси.

«Хоча найбільше збільшення чисельності населення очікується в Азії та країнах Африки на південь від Сахари, наші результати показують, що збільшення населення в США принесе більше ваги, ніж можна було б припустити лише відповідно до цифр», - пишуть вчені.

Категорію «10 найбільш важких» очолили Сполучені Штати Америки, тоді як в список «10 найбільш легких» увійшли виключно африканські та азійські нації. Наприклад, у Північній Америці проживає 6% світового населення, але при цьому біомаса становить 34% внаслідок ожиріння. У той же час в Азії мешкає 61% світового населення, але в біомасі це лише 13%.

На підставі всесвітніх даних від 2005 року дослідники використовували індекси маси тіла (ІМТ) і розподіли по росту для отримання середньої маси тіла дорослої людини. Потім вони помножили ці результати на чисельність населення, щоб отримати загальну вагу, яка розглядається як біомаса. Потім вчені оцінили масу тіла, прийнявши перевищення граничного значення ІМТ більше ніж на 25 одиниць за надмірну вагу, а понад 30 - за ожиріння.

На світовому рівні середня маса тіла людини склала 62 кілограми.

«Наші сценарії припускають, що світові тенденції збільшення маси тіла несуть з собою значні складнощі з життєвими ресурсами, і що неконтрольоване збільшення ІМТ означає для світу енергетичні потреби, рівні додатковим 473 мільйонам людей, - пишуть вчені. - Відстеження повноти населення може виявитись важливим фактором світової продовольчої безпеки та екологічної стійкості».

X

Вхід

Завантажую...