Мальдіви стануть першою країною-біосферним заповідником до 2017 року

Мальдіви стануть першою країною-біосферним заповідником до 2017 року

Республіка Мальдіви, яка займає коралові острови – атоли – в Індійському океані, оголосила про те, що до 2017 року вся країна стане першим у світі біосферним заповідником, говориться в повідомленні Конвенції ООН з біологічного різноманіття (CBD).

Створення біосферного заповідника в масштабах однієї країни стало відповіддю Мальдів на заклики CBD вжити термінових заходів по досягненню «цілей Айті» – стратегічного плану по збереженню біорізноманіття до 2020 року.

«Вся територія і акваторія Мальдів отримає статус біосферного заповідника ЮНЕСКО до 2017 року, а підтримка громадськості у справі збереження унікальної природи країни забезпечить динамічний ріст «зеленої» економіки і високий рівень життя всіх громадян Мальдів», – наводяться в повідомленні слова прем'єр-міністра навколишнього середовища та енергетики Мальдів Маріям Шакіли (Mariyam Shakeela).

План створення заповідника підписаний кабінетом міністрів Мальдів в січні 2013 року. До 2017 року планується розробити конкретні кроки щодо його реалізації. Для кожного з 1192 мальдівських островів цей проект буде реалізований поетапно, враховуючи місцеву специфіку.

Як раніше заявляв президент Мальдів Мохаммеда Вахіда Хассана Маніка, створення такого заповідника заборонить, в тому числі, неконтрольований рибний промисел, введе обмеження на глибоководну ловлю і ловлю за допомогою неводів.

«Заява про створення біосферного заповідника на Мальдівах виняткова як через масштаби, так і через можливий резонанс. Можна очікувати, що цей крок надихне інші країни, включаючи держави малих островів, які розвиваються, і країни-донори, докласти більше зусиль, щоб досягти «цілі Айті», – наводяться в повідомленні слова виконавчого секретаря Конвенції зі збереження біорізноманіття Брауліо Феррейри де Соуза Діаса (Braulio Ferreira de Souza Dias).

X

Вхід

Завантажую...