Мечеть з вітряними турбінами в мінаретах

Мечеть з вітряними турбінами в мінаретах

Невелике мусульманське співтовариство в північній Німеччині, у місті Нордерштедт стає піонером у використанні поновлюваних джерел енергії. Воно планує побудувати мечеть з вітряними турбінами в мінаретах. Проект вартістю в 2,5 мільйонів євро зробить мечеть в Нордерштедті неподалік від Гамбурга однією з перших, де мінарет - місце, звідки муедзин скликає віруючих на молитву - перетвориться на джерело енергії, яке заправляється вітром.

Екологічно дружня будівля - дітище гамбурзького архітектора Selcuk Ünyilmaz, який вже давно впроваджує принципи енергоефективності в свої роботи. «Я думав про те, як надати священній архітектурі екологічну спрямованість», - говорить він. «Мій дизайн поєднує нове і традиційне, тому я захотів наділити мінарети сучасною функцією».

Вітряні турбіни будуть розташовані в мінаретах висотою в 22 метри, і Ünyilmaz планує встановити пару 1,5-метрових скляних лопатей ротора в кожну вежу. У певний час доби світло буде направлятися на лопаті, створюючи свого роду шоу зі світловими ефектами.

До теперішнього часу місцева громада, яка є частиною Турецько-мусульманського союзу у релігійних справах, пристосувала столітнє, погано обладнане приміщення для розміщення релігійної спільноти. Але місяць назад місцева влада схвалила плани по проекту, який охопить приблизно 1300 квадратних метрів і складатиметься з двох частин: самої мечеті і більшого будинку, куди увійдуть магазини, туристичні агентства, кафе, перукарня та офіси.

«Ми хочемо створити місце зустрічі людей всіх релігій і національностей», - розповідає виданню Hamburger Abendblatt голова Нордерштедтської громади Ugur Sütcü. «У ньому будуть пропонуватися консультаційні послуги, а також проводитися соціально-просвітницькі, культурні та спортивні заходи».

Для того щоб переконати деяких найбільш скептично налаштованих членів громади у перевагах його проекту, архітектор Ünyilmaz спробував знайти в світі інші мечеті зі схожими вітряними турбінами. Але йому не вдалося відшукати жодного вже втіленого в життя прикладу.

Мечеть в Німеччині, однак, не буде першою мечеттю такого роду, оскільки ісламська місіонерська група Tablighi Jamaat теж планує звести доброзичливу по відношенню до навколишнього середовища мечеть з вітряними турбінами в мінаретах до часу проведення Олімпійських ігор в Лондоні в 2012 році.

План Ünyilmaz припав у вдалий час. Німеччина схвалила відмову від атомної енергії до 2022 року, і в даний час відчувається гостра необхідність у заповненні нестачі енергії за рахунок форсування розвитку сектора її поновлюваних джерел.

Спільнота в Нордерштедті може і рухається в енергетичному дусі часу, але коштів для фінансування проекту у неї поки що немає. Однак це, здається, зовсім не турбує його голову Sütcü. «Ми впевнені в тому, що зуміємо зібрати гроші», - зізнався він.

Прибережне місто вигідно розташоване для виробництва вітряної енергії, і мінарети, поставляючи до третини енергії, необхідної для мечеті, дозволять покривати витрати на комунальні послуги. Ünyilmaz повідомив, що це було однією з причин, по якій він зробив вибір на користь вітряних турбін замість сонячних панелей, які не будуть виробляти електрику вночі. «Ми знаходимося на півночі, і я не думаю, що тут буває хоч один безвітряний день», - додав архітектор.

Що ж, побажаємо мусульманській громаді Нордерштедта знайти джерела фінансування і перетворити сміливу задумку на реальність.

X

Вхід

Завантажую...