Міжнародний день лісів

Міжнародний день лісів

Сьогодні, 21 березня, відзначається перший в історії Міжнародний день лісів. Новий день у світовому календарі знаменних дат і подій з'явився з ініціативи членів Організації Об'єднаних Націй. Починаючи з 2013 року цей день буде щорічно відзначатись з метою підвищення обізнаності з питань раціонального використання, збереження та сталого розвитку всіх видів лісів в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

Серед всіх екосистем суші ліси характеризуються найбільшим біорізноманіттям – тут мешкає більше половини наземних видів тварин і рослин. Ліси – це також регулятор багатьох природних процесів. Вони відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату, сприяють підтриманню збалансованого газового складу повітря, захищають річки і озера від обміління, не дають весняним паводкам розмивати ґрунти.

Однак, незважаючи на вказані екологічні, а також економічні, соціальні та медичні властивості, глобальна вирубка лісів продовжується загрозливими темпами по 13 мільйонів гектарів лісу щороку. Поряд з цим ліси гинуть від пожеж, природних катастроф, хвороб та інших причин. Скорочення площі лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, які мають глобальне значення для екосистеми планети і життєдіяльності всього людства.

X

Вхід

Завантажую...