Моніторинг стану лісів в режимі онлайн

Моніторинг стану лісів в режимі онлайн

На конференції Ріо+20, яка закінчилась в Ріо-де-Жанейро 22 червня, була представлена система дистанційного моніторингу стану лісів Terra-I, яка дозволяє практично в режимі реального часу стежити за вирубками тропічних лісів Південної Америки.

В Бразилії вже існує подібна програма, проте Terra-I стане хорошим допоміжним інструментом для служб багатьох інших країн Латинської Америки. Використовуючи Modis – супутниковий сенсор NASA, – Terra-I отримує нову інформацію по кожній ділянці земної поверхні площею 250 квадратних метрів раз на 16 днів.

Під час розробки Terra-I одним із завдань було навчити систему розпізнавати сезонні зміни рослинності та техногенні. Для цього, в якості зразка щорічної дефорестації значних площ, було взято території Бразилії. В навчанні системи використовувались нейронні мережі.

Тепер, коли система запущена, стало можливим відслідковувати в режимі онлайн темпи вирубки лісів Південної Америки. Так, в деяких частинах Колумбії дефорестація з 2004 по 2011 рік склала 340%.

Автори розробки сподіваються, що новий інструмент допоможе точно оцінити перетворення ландшафтів. Це, в свою чергу, має допомогти в прийнятті ряду важливих рішень – наприклад, як знайти баланс між виробництвом продуктів харчування та збереженням біорізноманіття (дізнайтесь більше на цю тему), або як спроектувати більш еко-ефективне сільське господарство.

У найближчому майбутньому за допомогою системи Terra-I можна буде отримати інформацію по всіх лісах планети. Зараз команда розробників працює над аналогічною системою для Азії і Африки. Ці регіони більш складні для аналізу: зелена рослинність тут розріджена, а вирубки здійснюються дрібними локальними ділянками, а не на широких територіях великими корпораціями.

Ознайомитись із системою можна на сайті Terra-I. Також існує GoogleMap-версія проекту.

X

Вхід

Завантажую...