Нанофільтри для очищення води створюють робочі місця в Південній Африці

Нанофільтри для очищення води створюють робочі місця в Південній Африці

Фільтри для очищення води найбільш затребувані в країнах, що розвиваються, населення яких відчуває труднощі з водопостачанням. Але зазвичай вода для цих людей не єдина проблема. Активісти зі створеної при Університеті Вірджинії некомерційної організації PureMadi задумались над тим, що було б непогано не просто доставляти у ці країни водяні фільтри, але й організувати їх виробництво безпосередньо на місці, створивши нові робочі місця. У минулому році завод в Південній Африці приступив до роботи. Днями задіяні у проекті студенти і викладачі університету представили новий продукт – таблетки для очищення води MadiDrop.

Слово «маді» однією з мов Південної Африки означає воду. Фільтр для очистки води PureMadi, який зараз виробляється на підприємстві в провінції Лімпопо, виготовляється з місцевих матеріалів. Фільтр нагадує квітковий горщик і використовується як для механічного очищення від твердих частинок, так і для дезінфекції води. Місцеві жителі на підприємстві PureMadi роблять фільтри з суміші глини та тирси. Волога суміш пресується у формі, а потім обпалюється в печі.

В процесі випалу тирса згоряє, а на її місці утворюються пори, досить великі, щоб пропустити молекули води, але занадто маленькі для твердих суспензій. Після випалу на поверхню додатково наноситься покриття з наночастинок міді або срібла, яке вбиває бактерії. Фільтр зберігає свою працездатність на протязі 2-5 років. Його продуктивність близько 3 літрів води на годину. «Горщик» утримує або знищує 99,9% всіх шкідливих збудників, роблячи воду безпечною відповідно до нормативів, прийнятих в розвинених країнах світу.

Новий продукт для очищення води, таблетки MadiDrop, виготовляється за схожою технологією. На відміну від фільтра-горщика, вони не очищають воду від суспензій, а просто поміщаються в посудину. Їх завдання – дезінфекція рідини за допомогою наночастинок срібла. Дезінфікуючі властивості MadiDrop зберігаються протягом шести місяців.

На відміну від повноцінного фільтра, виробництво нанотаблеток простіше і дешевше, їх легше транспортувати. Передбачається, що все перелічене сприятиме ширшому поширенню MadiDrop в порівнянні з повноцінними фільтрами.

За словами одного з керівників проекту Джеймса Сміта (James Smith) проектна потужність заводу PureMadi до 1000 фільтрів на місяць. У найближчі 10 років планується організувати в Південній Африці та інших країнах ще 10-12 подібних виробництв, що дозволить забезпечувати новими фільтрами, щонайменше, півмільйона людей щорічно.

X

Вхід

Завантажую...