Наступні два роки будуть найспекотнішими

Наступні два роки будуть найспекотнішими

За даними британської метеослужби, наступні два роки стануть найспекотнішими в історії спостережень.

На думку метеорологів, ріст шкідливих викидів в атмосферу, які викликають парниковий ефект, призведе до серйозних змін кліматичної системи планети. Так, цього року середня температура була вищою за звичайні показники на 0,68°C.

Вчені також стверджують, що температурна аномалія Ель-Ніньо, яка виникає в Тихому океані і призводить до підвищення температури, помітно вплине на погоду на планеті. Хоча в Європі це явище призведе до зниження температури в літню пору.

Голова британської метеослужби професор Стівен Белчер вважає, що звичайні природні явища, безумовно, впливають на клімат, але безсумнівно і те, що підвищення температури на планеті пов'язане з парниковим ефектом, викликаним високим вмістом шкідливих газів в атмосфері. «Якщо наступний рік знову покаже підвищену температуру, стане очевидно, що клімат на планеті продовжує змінюватись», — говорить він.

Професор Роуен Саттон з Університету Редінга говорить, що 2014, 2015 і 2016 роки стануть найспекотнішими на планеті за час спостережень. «Це не випадковість. Ми спостерігаємо ефект накопичення температури в океанах і в атмосфері, що викликано парниковими газами», — впевнений вчений.

Які ж причини цих змін клімату?

Різні чинники

Як стверджують вчені, збільшення кількості вуглекислого газу в атмосфері і триваючі зміни, які відбуваються в океанах, призведуть до серйозних наслідків. Професор Адам Скейф говорить, що зараз на планеті відбувається одразу кілька кардинальних змін, що не може не позначитись на стані клімату.

Перша — Ель-Ніньо, коли коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану призводить до повеней там, де зазвичай бувають посухи, і навпаки. Результатом стали посухи в Південній Африці, Східній Азії і на Філіппінах, та повені в Південній Америці.

Крім того, в північній частині Тихого океану відзначається підвищення температури, що зазвичай відбувається раз на десятиліття. Водночас в північній Атлантиці відзначається зниження температури.

Тепер вчені намагаються зрозуміти, як ці великі зміни температурних режимів у різних частинах світу вплинуть на загальну кліматичну картину на планеті.

Що переважить?

Професор Саттон говорить, що хоча зрозуміло, яким чином шкідливі викиди в атмосферу впливають на підвищення температури на планеті, неясно, як саме змінюватиметься клімат, з огляду на настільки грандіозні явища в океанах.

Водночас метеорологи вважають, що найближче десятиліття стане для Європи більш прохолодним і сухим в літню пору року — через похолодання в Атлантиці. Але це станеться, якщо тихоокеанські процеси не вплинуть на атлантичні. Таке похолодання, до речі, може допомогти відновленню арктичних льодів.

Професор Саттон також відзначає, що якщо вплив викидів парникових газів буде продовжуватись, ефект від цього виявиться більш довгостроковим, ніж передбачалось. «Якщо потепління, викликане парниковими газами, продовжиться, це буде мати більш тривалі наслідки для планети і навіть перекриє ефект від таких відносно короткочасних явищ, як, приміром, Ель-Ніньо», — говорить він.

X

Вхід

Завантажую...