Невід'ємний атрибут

Невід'ємний атрибут

Київ - славна столиця України. Його люблять як мешканці цього міста, так і туристи. Нерідко він асоціюється із каштанами, київськими тортами та приємними прогулянками. Але останнім часом з’явився ще один невід’ємний атрибут - сміття.

Це вже не просто проблема, а елемент життя. Сміття скрізь! І у відведених для нього місцях його тільки більше.

Це помітили не лише українці, а й наші європейські сусіди. Київ визнали найбруднішим містом Європи - столиця України очолила антирейтинг ЄС. Один киянин продукує вдесятеро більше відходів, ніж важить сам (за повідомленням ТСН). Загалом на звалища відвозять щодня три тисячі відходів, а щороку - мільйон.

Проблема глобальна, тому її помітили вже і на рівні влади. Планують на законодавчому рівні запровадити з 1 січня 2013 року роздільний збір побутових відходів. За несортування стягатимуть штрафи (5000 грн.). Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поводження з відходами» вже зареєстрований в парламенті 17 лютого 2012 року. Також за цим документом з 1 січня 2016 року введеться заборона на захоронення необроблених відходів.

Депутати зробили ще один крок у вирішенні цієї проблеми. Тепер і на вулицях смітити стане дуже дорого. За кинуті повз урни недопалки, обгортки від цукерок та інше сміття, стягатиметься штраф в розмірі 850 грн. А за будівельне сміття, яке вивезли не на звалище, а просто на околиці - 1700 грн. Цей закон розробили за закордонним досвідом.

Крім надмірної кількості сміття існують проблеми щодо організації його прибирання, вивозу, забезпечення відповідними для нього місцями. За даними Головного управління комунального господарства КМДА на сьогодні у Києві близько 30 тисяч контейнерів для відходів. Проте все одно цієї кількості не вистачає. Потреба столиці у контейнерах для роздільного збору сміття складає близько 10 тисяч. На вулицях міста їх встановлено всього 3800, тобто лише 35%. Планують у близькому майбутньому встановити ще 2000 контейнерів для роздільного збору сміття. Кошти на їх закупку передбачені у бюджеті.

Щодо утилізації побутових відходів, Кабінет Міністрів і переробні компанії говорять, що поліпшать цей процес. Проте тариф виросте на 100%. До того ж готується законопроект за яким населення в обов'язковому порядку з 1 січня 2013 року оплачуватиме сортування сміття, що має зробити рентабельним будівництво 10 сміттєпереробних заводів.

Отже, багато що планується. Будемо сподіватися на здійснення цих задумів. Проте не варто сліпо чекати змін, потрібно самому активно їх здійснювати. Найперше, просто не смітити. А також вчити цьому своїх рідних і близьких. Нехай Київ буде гарною столицею не лише на великі свята та події типу ЄВРО 2012. Сміття як пил, все одно є, але його можна регулярно прибирати.

X

Вхід

Завантажую...