NewspaperWood: деревина з газет

NewspaperWood: деревина з газет

Ми звикли до того, що дерево – джерело паперу, і ніяк не навпаки. Але що як перевернути звичну модель? Саме це цілком успішно вдалось молодому нідерландському дизайнеру Мікі Мейеру (Mieke Meijer). Його стильні предмети інтер'єру, виконані з газет, були виставлені на Міланському тижні дизайну в Ventura Lambrate і викликали великий інтерес «зеленої» публіки.

Перші газети почав публікувати ще Юлій Цезар – на ті часи вони являли собою глиняні дощечки, на яких записували хроніку подій. Але вже з VIII століття в Піднебесній для цих цілей стали використовувати деревину: укази імператора та повідомлення про найважливіші події друкували з дощок, на яких вирізали ієрогліфи, покривали тушшю і робили відтиски. З винаходом друкарських верстатів в Європі газети почали «з’їдати» все більше паперу, і досягли свого «розквіту» в XIX столітті – саме на ці величезні шерехаті листи змістився центр політичного та суспільного життя багатьох європейських країн.

У XX столітті газети стали поступово видозмінюватись через появу радіо (в 1920-ті роки) і телебачення (у 1950-ті роки). А з поширенням Інтернету, куди пішла значна частина рекламних оголошень, газети перейшли на таблоїдний формат. Сторінки, тепер вже меншого розміру, стало зручніше читати, та й витрата паперу скоротилась. Однак на сьогоднішній день його виробництво залишається одним із найбільш «ненажерливих» винищувачів лісів, і роль щоденної преси в цьому процесі не можна недооцінювати.

Ще будучи студентом, Мікі Мейер задумався про те, яке використання може знайти міська макулатура. Особливо його обурювали нерозпродані вчорашні газети: для їх створення були вирубані дерева і зруйнована екосистема ще одного зеленого куточка планети, однак надруковані новини вже «застаріли» і на наступний день вже нікому не потрібні. Тому молодий нідерландець затіяв серію експериментів зі стопкою газет – він шукав оптимальний спосіб скріпити їх разом таким чином, щоб отримати матеріал, який нагадував би деревину.

Експерименти Мікі Мейєра зацікавили студію «Vij5» – голландські дизайнери Аріан ван Раадшувен (Arian van Raadshooven) і Аніке Брандерхорст (Anieke Branderhorst) вирішили допомогти дизайнеру-початківцю втілити в життя його сміливу ідею. Для цього, звичайно, потрібен не лише талант, але й деякі виробничі потужності, а також навички маркетингу, що має вирішальне значення в епоху глобалізації. Тому команда почала шукати рішення, як зробити зі «сміття» життєздатний на ринку продукт.

Незважаючи на гадану простоту, «NewspaperWood» виявився досить трудомістким процесом, адже дизайнери хотіли створити не просто міцні дошки, а естетичний матеріал, який імітує характерний малюнок деревини. Таким чином, газетні листи потрібно склеювати не стопкою, а під вигадливими вигинами, а потім поміщати під прес. Клей використовується органічний, без розчинників і пластифікаторів. Щоправда, це робить переробку такої «деревини» більш складною, але ж і сам процес її створення – вже переробка.

Готовий продукт не лише екологічний і безпечний для людини, але і може використовуватись як будь-який інший тип дерева: його можна різати, фрезерувати, шліфувати, за бажанням покрити лаком. Однак найбільш виграшно меблі з «NewspaperWood» виглядають без фарбування – адже головний акцент дизайнери роблять саме на фактурі.

X

Вхід

Завантажую...