Німеччина і Китай будують екопарк в Циндао

Німеччина і Китай будують екопарк в Циндао

В перекладі з китайської мови ця назва означає «зелений острів». Циндао - велике портове місто на узбережжі Жовтого моря, важливий економічний, історичний та культурний центр. Він також служить своєрідним «магнітом» як для місцевих, так і для іноземних туристів з усього світу. М'який і теплий мусонний клімат, красива архітектура, чисте море і мальовничі ландшафти приваблюють сюди десятки тисяч людей - і до 2015 року для цього з'явиться ще один привід.

Новою пам'яткою стане екологічний парк, спроектований архітектурним бюро «Gerkan, Marg und Partner», Німецьким товариством сталого будівництва (DGNB) і компанією «Transsolar Consultants». Цей новий зелений район міста розкинеться в 20 кілометрах від Циндао між затокою Цзяочжоу на північному сході і гірським хребтом на півдні Китаю. При будівництві екопарку загальною площею близько 10 квадратних кілометрів будуть враховані особливості місцевого ландшафту з його пагорбами та зеленими долинами.

Рішення про його будівництво було прийнято федеральним канцлером ФРН Ангели Меркель під час візиту в Китай в 2010 році. Тоді ж було укладено угоду про початок проектних робіт. Традиційний «перший камінь» був закладений близько місяця тому - 6 грудня минулого року - держсекретарем федерального міністерства економіки Ернстом Бургбахером і китайським віце-міністром з питань економіки Ванг Чао. Відповідальний представник проекту Чжень Чжу підкреслює, що китайсько-німецький екопарк - перший екологічний об'єкт у рамках співпраці цих двох держав.

Для будівництва екопарку в Циндао німецький уряд надасть китайській стороні найпередовіші низьковуглецеві технології. Таким чином, швидше за все, ФРН ненав'язливо допомагає економічному союзнику ще на крок наблизитись до Кіотського протоколу, впроваджуючи «чисту» енергетику там, де це можливо. Оскільки місто Циндао славиться великою кількістю сонячних днів у році, основний упор розробники роблять на великі масиви сонячних батарей. На другому плані впевнено розмістяться компактні гідроелектростанції, джерела геотермальної енергії та вітроелектростанції.

Щоб максимально ефективно розподілити одержувану енергію і розумно її витрачати між офісними і житловими приміщеннями, архітектори зробили їх розміри вельми скромними за сучасними мірками - не більше восьми поверхів. Комусь така ідея може здатись дивною: чому б не забезпечити зручним житлом і робочими місцями більшу кількість людей, якщо є така можливість? Однак плюс таких будинків у тому, що вони не будуть «красти» світло або чинити психологічний тиск на тих щасливців, які будуть проводити тут свій час.

Новий «зелений» район міста буде розбито на вісім мікрорайонів, пов'язаних пішохідними доріжками і транспортними магістралями. Під сектор екологічного виробництва планується відвести 43% загальної площі, житловий сектор та бізнес-сектор - відповідно 57%. Розглядаючи макет проекту з висоти пташиного польоту, можна помітити, що обриси мікрорайонів чимось нагадують клітини живого організму, гармонійно існуючі в обіймах зеленої зони. Незабаром цей пейзаж можна буде оцінити і в натуральну величину!

X

Вхід

Завантажую...