Норвежці побудують дата-центр з охолодженням від фіорду

Норвежці побудують дата-центр з охолодженням від фіорду

Автори проекту заявляють, що їх новий будинок для серверів, захований у глибині скель, буде «найзеленішим дата-центром в світі» в плані витрат електроенергії і горезвісного вуглецевого сліду. Витрати на роботу нового комплексу будуть на 30% нижчими, ніж зі звичайною технологією, запевняють ініціатори задуму.

Споруда під назвою Green Mountain Data Center розташована в товщі гори на березі фіорду Boknafjord. За інформацією Gizmag, раніше в цьому бункері знаходився натовський склад боєприпасів. Тепер декілька підземних залів загальною площею в 21 тисячу квадратних метрів будуть переобладнані для установки серверних стійок.

Найбільш примітна особливість проекту - система охолодження комплексу. Замість традиційних холодильних установок і чиллерів, які вимагають чималої кількості енергії, інженери вирішили використати мережу труб, по яким буде пропускатися вода з фіорду. Цілий рік її температура становить вісім градусів за Цельсієм, так що перегрів комп'ютерам не загрожує.

Норвежці вважають, що їх дата-центр стане найбільш енергоефективним на планеті. До речі, для безперебійного постачання енергії комплекс буде підключений трьома окремими лініями до кількох електростанцій і незалежних генераторів, а також буде мати вихід в національну енергомережу.

X

Вхід

Завантажую...