Нові «природні чудеса» додані до списку світової спадщини ЮНЕСКО в 2011 році

Нові «природні чудеса» додані до списку світової спадщини ЮНЕСКО в 2011 році

Список об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО поповнився в 2011 році 4-ма новими природними пам'ятками, які отримали статус «чудес світу» і були взяті під особливу охорону міжнародною організацією. Крім того, сьогодні ми також розкажемо про зміни, яких зазнали деякі «природні чудеса», які вже входили до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Нові «чудеса»

Система озер у Великій рифтовій долині (Кенія)

Система озер у Великій рифтовій долині (Кенія)

Кенійська озерна система, одне з чотирьох нових «чудес», яке було додано до списку світової спадщини ЮНЕСКО, є домівкою для багатьох видів птахів, включаючи 13 зникаючих видів і таких загальновідомих птахів, як фламінго та рожевий пелікан. Тут також вдосталь суто африканських ссавців, таких як чорні носороги, жирафи, леви та гепарди.

Острови Оґасавара (Японія)

Острови Оґасавара (Японія)

Острови Оґасавара - архіпелаг з більш ніж 30 островів, розташований на південь від Токіо, також відомий як острови Бонін. Тепер це також об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО. Архіпелаг є домівкою для майже 200 зникаючих видів птахів і щонайменше одного виду рукокрилих, який знаходиться на межі зникнення - бонінська летюча лисиця. Понад 400 місцевих видів рослин сформувались на цьому еволюційному перехресті, де види південно-східної і північно-західної Азії співіснують між собою, як ніде в світі. Віддаленість островів Оґасавара дозволила тваринам і рослинам розвиватися практично безперешкодно, що робить цей архіпелаг живою еволюційною лабораторією.

Узбережжя Нінґалу (Австралія)

Узбережжя Нінґалу (Австралія)

Розташоване на західному краю австралійського континенту узбережжя Нінґалу є заповідною зоною і включає не тільки береговий ландшафт, а й прибережні води. У їх глибинах ховаються справжні морські скарби - дивовижна морська фауна і флора коралових рифів. Нінґалу приваблює не лише дайверів, але і спелеологів - материкова частина узбережжя знаменита системою фантастичних підземних печер та озер, які формують власну неповторну екосистему.

Пустеля Ваді Рам (Йорданія)

Пустеля Ваді Рам (Йорданія)

Найбільша пустеля Йорданії, на ландшафтах якої колись розгорталася історія Лоуренса Аравійського, займає понад 300 квадратних кілометрів в південній частині країни. Це один з найбільш фотографованих ландшафтів світу. Туристів приваблюють не лише дивовижні скелі, арки та ущелини всіх відтінків червоного кольору, а й печери з петрогліфами, чий вік складає понад 12 000 років. Це місце є домом для рідкісного аравійського орикса і бедуїнських общин, які довгий час співіснували з цим природним «чудом».

Розширені «чудеса»

Стародавні букові праліси Європи (Німеччина, Словаччина, Україна)

Стародавні букові праліси Європи (Німеччина, Словаччина, Україна)

Стародавні букові праліси Європи, один з об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, донедавна включали в себе лише букові праліси Німеччини, серед яких перераховано п'ять локацій у різних частинах країни. Тепер до цих п'яти лісів приєднались словацькі і українські букові праліси. Таким чином, це природне «чудо» зазнало розширення, і тепер носить назву Букові праліси Карпат та стародавні букові праліси Німеччини. У стародавніх букових пралісах Європи найкраще зберігся безцінний генофонд буку та інших видів, які співіснують з ним, і залежать від утворених ним екосистем. Ці ліси також являються живим свідченням процесів відновлення і розвитку земних екосистем, які почались після останнього льодовикового періоду і продовжуються до теперішнього часу.

«Чудеса» в небезпеці

Біосферний резерв Ріо-Платано (Гондурас)

Біосферний резерв Ріо-Платано (Гондурас)

У зв'язку із посиленням лісозаготівельної, дорожньо-будівельної промисловостей, браконьєрства та інших видів людського тиску, гондураський біосферний заповідник Ріо-Платано був повернений до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, які знаходяться під загрозою, з якого цю природну пам’ятку було вилучено у 2007 році. Заповідник був створений з метою захисту вододілу річки Ріо-Платано, яка протікає по національному парку і впадає в Карибське море, та деяких інших річок. Більша частина парку являє собою вологі тропічні ліси, соснові савани, галерейні ліси в долинах річок, пальмові болота і мангрові зарості на морському узбережжі. Близько 2000 корінних жителів все ще живуть в цих місцях, поблизу колишніх міст цивілізації Майя.

Вологі тропічні ліси Суматри (Індонезія)

Вологі тропічні ліси Суматри (Індонезія)

Вологі тропічні ліси Суматри площею 2,5 млн. га, які включають в себе три національні парки, спіткало інтенсивне збезлісення, в результаті чого це природне «чудо» було внесено до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, які знаходяться під загрозою. Надзвичайно багата флора вологих тропічних лісів Суматри налічує більше 10 тисяч різних видів рослин, а до місцевої фауни входять близько 600 видів птахів і 200 видів ссавців, у тому числі суматранські тигри, носороги і слони.

Відновлені «чудеса»

Національний парк Манас (Індія)

Національний парк Манас (Індія)

Мешканці індійського національного парку Манас, такі як цей водяний буйвол, стали частиною довгої історії, яка закінчилась успішним вилученням цього природного «чуда» зі Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, які знаходяться під загрозою. Причиною цього стало помітне покращення стану природної пам’ятки, яка була відновлена після етнічних заворушень, які спричинили внесення її до списку ризику у 1992 році. Ліси, болота і луки гімалайських передгір'їв Ассаму є домівкою для тигрів, індійських носорогів і слонів. Це місце є одним з найбільш біологічно різноманітних районів Індії. Це місце проживання рідкісного виду золотого лангура і значної популяції тигрів. Заболочені території життєво важливі для виживання швидко зникаючих щетинистого зайця і карликової свині. Також у заповіднику можна побачити гаура (індійський бізон), болотного оленя, індійського і димчастого леопардів. Парк також має багату і різноманітну популяцію птахів. Головна його визначна пам'ятка - великий птах-носоріг.

X

Вхід

Завантажую...