Новий матеріал для даху охолоджуватиме будинок задарма

Новий матеріал для даху охолоджуватиме будинок задарма
Інфрачервоне зображення показує, наскільки прохолодніший новий матеріал в порівнянні зі звичайним охолоджуючим дахом

Червень, настає літо... і з ним насувається спека. Влітку особливо жаркими стають міста, оскільки сонце нагріває асфальт і дахи будинків, перетворюючи мегаполіси на теплові острови, помітно тепліші за околиці.

У світі, який зіткнувся з глобальним потеплінням, дослідники шукають способи зробити його прохолоднішим. Австралійські вчені особливо вмотивовані: їх країна розжарюється швидше за інші місця, що робить їх роботу ще більш терміновою.

Дослідники з Технологічного університету в Сіднеї розробили новий матеріал, який може зберігати дахи будинків прохолоднішими, ніж повітря над ними, навіть при прямому сонячному світлі. Захищаючи дахи від нагрівання, домовласники можуть витрачати менше енергії на кондиціювання повітря, а також знизити вплив ефекту теплового острова в своєму місті.

Матеріал виготовлений з шарів спеціалізованого пластику, вкритих шаром срібла. Матеріал добре відбиває тепло, настільки, що не нагрівається навіть в ясні сонячні дні, поглинаючи лише 3% сонячного світла. Порівняно з іншими покрівельними матеріалами, призначеними для зниження температури (зазвичай це білі дахи, які відбивають сонячне світло), тестовий матеріал залишився більш ніж на 28°C прохолоднішим. Пробний зразок був встановлений на будинку в центрі Сіднея і моніторився протягом декількох днів. Навіть коли дах забруднився (що характерно для міст), матеріал все одно працював.

«Охолоджуюча крівля зменшує гостроту проблеми міського теплового острова у великих та малих містах і допомагає усунути проблеми пікового енергетичного попиту від масової роботи кондиціонерів», — говорить співавтор дослідження Джефф Сміт.

Матеріал ще не вийшов на ринок, але враховуючи глобальне потепління і величину популяцій людей, які живуть в теплих регіонах світу, дослідники сподіваються, що врешті їх винахід зможе допомогти нам зберегти прохолоду в умовах зміни клімату.

X

Вхід

Завантажую...