Новий острів в Японії виріс в 70 разів

Новий острів в Японії виріс в 70 разів

Японський острів вулканічного походження, розташований неподалік архіпелагу Огасавара в Тихому океані, за останні чотири місяці збільшився приблизно в 70 разів.

Новий острів утворився наприкінці листопада в результаті виверження підводного вулкана. Через кілька тижнів він з'єднався з розташованим поблизу островом Нісіносіма (на фото), який свого часу також утворився в результаті вулканічної діяльності. Спочатку розміри нового острова складали 100 метрів зі сходу на захід і 200 метрів з півночі на південь, але до кінця березня його загальна площа виросла до 700 тис. кв. метрів.

Нерідко острови, утворені в результаті виверження вулканів, згодом знову йдуть під воду. Якщо ж з новим островом цього не відбудеться, Японія зможе розраховувати на збільшення площі своїх територіальних вод. Втім, за повідомленнями берегової охорони Японії, вулканічна активність в цьому районі як і раніше сильна і найімовірніше острів буде продовжувати рости.

Як відомо, Японський архіпелаг знаходиться у так званому «тихоокеанському вогняному колі» — поясі вулканічної активності, який містить більшість відомих вулканів планети. Там же відбувається 90% всіх землетрусів на Землі.

X

Вхід

Завантажую...