Острови Токелау першими в світі повністю перейдуть на сонячну енергію

Острови Токелау першими в світі повністю перейдуть на сонячну енергію

Мешканці острівної території Токелау, яка знаходиться під управлінням Нової Зеландії, з вересня першими в світі стануть використовувати тільки сонячну енергію. Проект вартістю 7,5 мільйона доларів профінансований новозеландським Міністерством закордонних справ і торгівлі.

«На цьому тижні ми закінчили установку більш ніж чотирьох тисяч сонячних панелей, які будуть забезпечувати електрикою населення атола, яке становить 1,4 тисячі осіб», – розповідає старший інженер проекту Дін Парчомчук (Dean Parchomchuk).

«Дуже добре, що ми зможемо, нарешті, відійти від використання електростанцій, які працюють на дизелі. Виток палива створює величезні проблеми для екології на атолі. Крім того, використовуючи сонячні панелі, ми перестанемо залежати від поставок ззовні», – коментує міністр енергетики Токелау.

Щорічно на островах атолу для виробництва електроенергії використовується більше двох тисяч барелів палива вартістю близько мільйона доларів. Застосування нових технологій допоможе також заощадити на паливі.

«Згідно з нашими розрахунками, ця інновація окупиться в найближчі п'ять років. Установка батарей обернеться значною економією коштів, тим більше, що до першого ремонту вони повинні пропрацювати безвідмовно щонайменше 20 років», – додає керівник новозеландської компанії Powersmart Solar Майк Базетт (Mike Bassett).

Токелау – залежна територія, яка входить в королівство Нової Зеландії. Токелау складається з трьох атолів (островів на вершині коралових рифів у формі кільця – ред.) – Нукуноно, Атафу і Факаофо. Острови піднімаються над рівнем моря приблизно на три-чотири метри, а мешканці островів живуть, в основному, за рахунок рибальства і субсидій уряду Нової Зеландії. Значну частину доходу країни складають кошти від продажу колекційних марок і монет, а також від здачі в оренду національного інтернет-домена.

X

Вхід

Завантажую...