Паризький громадський транспорт став безкоштовним на чотири дні

Паризький громадський транспорт став безкоштовним на чотири дні

На чотири дні весь громадський транспорт і велосипедна служба в Парижі стали безкоштовними. Крім того, обмежено рух машин: в один день по місту можуть пересуватись тільки машини з непарними номерами, в інший — власники парних. Такі заходи були вжиті французьким урядом, щоб зменшити рівень забруднення повітря в Парижі, який через незвично теплі дні, холодні ночі і відсутність вітру піднявся до небезпечно високого рівня: вміст шкідливих домішок перевищує допустиму норму вдвічі.

Поліцейські стежать за тим, щоб автовласники з «недозволеними» номерами не їздили містом. Виняток зроблено лише для іноземних автомобілів, власників електромобілів і гібридних автомобілів, а також машин, які перевозять трьох і більше пасажирів. Порушники сплачували невеликий штраф, зате власники парних номерів сьогодні могли розраховувати на безкоштовне паркування. Востаннє часткова заборона на використання особистого автомобіля в Парижі вводилась на один день в 1997 році, також як захід по боротьбі із забрудненням повітря.

Нагадаємо, що, за нещодавно опублікованими даними індійського Центру науки та навколишнього середовища, найбруднішим містом планети являється індійський Делі: рівень забруднення повітря тут за останні кілька місяців перевищив норму в 60 разів. Вчені визначили, що за період з листопада по грудень минулого року концентрація небезпечних мікрочастинок в повітрі Нью-Делі склала 575 мкг на кубічний метр, тоді як безпечною для здоров'я вважається концентрація 20 мкг на кубічний метр.

X

Вхід

Завантажую...