«Пасивні будинки» дозволять заощадити до 90% енергії

«Пасивні будинки» дозволять заощадити до 90% енергії

Кілька десятиліть може знадобитись на те, щоб знизити споживання енергії будівлями на 90% за рахунок впровадження концепції «пасивного будинку», яка передбачає переобладнання осель, повідомив на конференції «Арктичні рубежі» співголова виконавчого комітету глобальної оцінки енергії Томас Юхансон.

Міжнародна конференція з проблем Арктики проходить в місті Тромсе вже в шостий раз. Цього року головною темою конференції, яка відкрилась у понеділок, стала енергетика: поновлювані джерела енергії, глобальна зміна клімату, зниження енергоспоживання.

За підрахунками вчених, половина енергії у світі використовується для підтримки комфортного клімату в житлі. «Пасивний будинок» дозволить практично відмовитись від систем централізованого теплопостачання, вважають розробники концепції.

«Потрібно в першу чергу вкладати кошти у створення ефективних ізолюючих матеріалів. Треба визнати, що ця концепція поки не завоювала широкого визнання. Це не дуже популярно в будівельній чи енергетичній галузі, системах теплопостачання», - зазначив Юхансон.

За його словами, переоснащення систем теплопостачання відбувається раз в 30 років. У Німеччині та Австрії побудовані десятки тисяч таких будинків, в північних країнах - всього лише кілька десятків, оскільки ця ідея поки не користується великою популярністю.

Однак, зазначив експерт, якщо впровадити концепцію «пасивного будинку» повсюдно, що стало б революцією в будівництві житлових будинків, це призвело б до відчутного зниження споживаної енергії, і отже, викидів у навколишнє середовище.

Концепція «пасивного будинку» була розроблена в Німеччині в 1990-х роках, в ній втілені ідеальні показники енергоефективності. Європейський стандарт пасивного будинку передбачає споживання енергії на опалення будинку не більше 15 кВт∙год на рік на 1 квадратний метр будівлі. Тепловтрати в такому будинку становлять 15 кВт∙год на квадратний метр (у країнах СНД в даний час 400-600 кВт∙год/м2). Проте на практиці досягти таких показників у масовому будівництві досить складно.

X

Вхід

Завантажую...