Перелітні птахи в цифрах і фактах

Перелітні птахи в цифрах і фактах

Восени в пошуках кращого життя перелітні птахи долають дистанції, які можна порівняти з відстанню до Місяця. «Екологія життя» підготувала для вас невелику інфографіку, в якій ми пропонуємо познайомитись з пташиними рекордами в цифрах та фактах.

Якщо з якихось причин у вас не відображується інфографіка, наводимо її текстову версію:

  • 55 градусів — кут, який утворюють зібрані в клин великі птахи: гуси, журавлі. Зграя летить на 71% швидше, ніж птах-одинак. Клином летіти легше: у такому строю серця у пернатих б'ються повільніше, ніж коли вони літають поодинці. Крім того, птахи частіше парять, чим теж економлять сили. Кожна особина прямує в повітряному потоці, який створюють помахи крил сусіда. Найменш вигідна позиція у ватажка: коли він втомлюється, то переходить в кінець клину, а його місце займає хтось із середини.
  • 26 годин може летіти без зупинки колібрі. Щоб дістатись від Гавайїв до Аляски, пташка здійснює близько 6 мільйонів помахів крилами. Людині щоб отримати таку ж кількість енергії, яку колібрі витрачає за день перельоту, довелося б з'їсти 1300 гамбургерів.
  • 10 хвилин можуть спати лелеки в повітрі, не опускаючись на землю. Втомлений птах переміщається в центр косяка, закриває очі і дрімає. Однак під час сну загострюється слух, з його допомогою лелека орієнтується в просторі і зберігає висоту.
  • 71 000 кілометрів пролітає за рік птах-далекобійник — полярний крячок.
  • 20 років — середня тривалість життя полярного крячка.
  • 1 420 000 кілометрів — таку відстань долає крячок за життя. Це все одно що двічі злітати на Місяць і назад.
  • 1,5 кілометра — висота, на яку піднімається більшість перелітних птахів. Але є серед пернатих і астронавти. Наприклад, гуси прокладають маршрут через Гімалаї на висоті 8 тисяч метрів над рівнем моря (пасажирські літаки піднімаються в повітря в середньому на 10—11 тисяч метрів).
  • 3,5 метра — розмах крил у мандрівного альбатроса. Таку назву птах отримав через те, що на суші він тільки вирощує пташенят, а решту часу ширяє в небі, долаючи величезні відстані. Періодично мандрівний альбатрос відправляється в тривалу подорож, на яку йде більше півтора місяця.
  • 1000 ударів на хвилину — така частота серцебиття у більшості птахів в польоті. Під час відпочинку пульс знижується до 400 ударів.
  • 58—90% — на стільки підвищується кисневий обмін в м'язах довгопалого побережника завдяки двотижневій передпольотній «допінг-дієті». Перед кидком через Атлантику побережники їдять рачка-бокоплава, багатого жирними кислотами омега-3. Спортсмени світового класу покращують кисневий обмін в м'язах лише на 38—70%, і то лише після семи тижнів тренувань, але вони не їдять рачків.
X

Вхід

Завантажую...